fbpx
Close

Sisu näidanud Rakvere tegutses võõrsil oma liidrita ja alistas uute täiendustega Kalev/TLÜ

-Riley Hayes | Foto: Siim Semiskar

-Riley Hayes | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära lõppeva aastanumbri viimane mäng, milles Tallinna Kalev/TLÜ võttis vastu Rakvere Tarva meeskonna. Kohtumine algas kodumeeskonna jaoks katastroofiliselt, kui veidi üle viie minuti ei suudetud palli korvi toimetada ning ühel hetkel oli seis 2:17. Teisel veerandajal võeti end aga kokku ja poolajale mindi Rakvere kolmepunktilisest eduseisust. Edasi tegutsesid külalised siiski mõtestatumalt ja suurendasid viimaseks neljandikuks vahet. Korra jõudis Kalev/TLÜ küll nelja punkti kaugusele, ent Rakvere võttis oodatult võidu.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rakvere Tarvas 60:72 (8:23, 28:16, 11:14, 13:19)

Visketabavuses jäi Rakvere 38% – 33% peale ja lauavõitlus võideti 53:42 (ründelaud 19:12). Korvisööte andis Kalev/TLÜ rohkem 15:14, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 5:4. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 13, Rakverel 12.

Egert Haller viskas Rakvere parimana 16 punkti ja hankis 4 lauapalli. Võimsa kaksikduubliga paistis silma Riley Hayes, kes tõi 14 punkti ja sai kätte koguni 19 lauapalli. Sten Saaremäel lisas 12 silma ning Tormi Niits järgnes 9 punkti ja 12 lauapalliga. Vigastuse tõttu jäi eemale võistkonna suurim punktitooja Kristaps Gluditis.

Brandis Raley-Ross kerkis Kalev/TLÜ resultatiivseimaks 21 punkti, 10 lauapalli ja 6 korvisööduga. Ron Pehka kogus 12 ning Jeremy McLaughlin 7 punkti. Meeskonna korvialune uus täiendus Sam Timmins sai kirja 6 punkti ja 10 lauapalli ning mängujuhi kohale toodud Edi Sinadinovic-Stojiljkovic samuti 6 punkti ja 4 lauapalli. Kolmas uus täiendus Parker van Dyke koosseisu ei kuulunud. Lisaks jäid vigastustega eemale Mario Paiste ja Siim-Markus Post.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 6. jaanuaril, mil BC Kalev/Cramo võtab vastu Rapla Avis Utilitase, Tallinna Kalev/TLÜ on vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga ja Latvijas Universitate võõrustab VEF Riga meeskonda.

scroll to top