fbpx
Close

Sven Kaldre: kindlasti mängin veel… kus, eks seda saame näha

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalavahetusel Rakveres toimunud 3×3 korvpalli etapil peeti mängud äikesevihma ohu tõttu saalis ning oma paremuse pani lõpuks maksma Treimixi (Sven Kaldre, Tom Kaldre, Märt Rosenthal ja Heigo Erm) meeskond, kus neljast mehest kolm teenisid tänavu Eesti meistriliigast medalid.

Lõppenud hooajal Rapla Avis Utilitase üheks igas mõttes liidriks olnud tagamees Sven Kaldre kinnitas Korvpall24.ee portaalile Rakveres antud intervjuus, et on enda jaoks asjad selgeks mõelnud ja plaanib kindlasti uuel hooajal mängimist jätkata. Kus, seda veel öelda ei oska. Rapla on mehest huvitatud, aga midagi konkreetset tema sõnul veel laual pole.

Rakvere 3×3 finaalis tõmbasite Martin Dorbeku esindusele koti pähe. Mis tunne on?

Tore alati võita, eriti Martini (lisaks Dorbekule kuulusid võistkonda veel Oliver Metsalu, Riho Suija ja Roland Prii – toim.) vastu. Tema on 3×3 Eesti kunn! Ei teeks suurt numbrit, aga tore ikkagi.

Tundub, et poolfinaal oli finaalist palju tihedam. Kas see oli nii?

Kuidagi kaks turniiri on niimoodi olnud, et eelmine kord pääsesime lisaajal ja nüüd viimase viskega.

Nemad kõrgliiga tasemel ei mängi, aga on just 3×3 võistkond. Kas taktikaliselt mõistavad nad 3×3 korvpalli paremini kui teie, kes saalist tulete?

Nad on nii palju aastaid kokku mänginud, neil on oma liikumised ja muud asjad. Me olime täna selle satsiga sellel aastal esimest korda. Läheb aega, ega eraldi selle jaoks ei treeni. Igaüks treenib nii palju kui tahab. Tuleme kokku ja tund aega enne mängu räägime jutud selgeks ning läheb edasi.

Räägi sellest satsist. Kolm meistriliiga medalimeest ja siis Heigo Erm. Naljaga pooleks, mismoodi on Heigo sinna ära eksinud?

Temaga on selline lugu, et mängisime mõned aastad tagasi koos, samuti Andre Pärn. Olen Raplas temaga koos mänginud ja tean, et ta on lahe tüüp. Kutsusime uuesti satsi, ta oli motiveeritud ja tahtis tulla. Tal on väga palju 3×3 korvpalli kogemust. Tema puhul kogemus ja mängu lugemine on need, mida arvasime, et võiks aidata.

Kas see tunne on õige, et Erm on salaja trenni teinud?

Käime tennist mängimas ja tema tihti discgolfi mängimas.

Kas tal on ka lootust kõrgliigasse leping saada?

Seda peab kõrgliiga treenerite käest küsima, ei oska öelda. See on nii teistsugune mäng. Selline mõnus vaheldus, et suvel end vormis hoida ja motiveerida, liigutada ning võistelda teiste meestega.

Võtad seda kui aktiivset puhkust või poolfinaalides ja finaalides tuleb ka sportlik moment ja paned täiega?

Kindlasti tuleb! Seepärast lõimegi selle satsi, et sportlikku viha kuskil välja elada ja nädala sees oleks midagi, mille poole püüelda, et hoida distsipliini ning treenitust.

Näha oli, et poolfinaalis ja finaalis olid rusikad püsti. Pakub see samasugust naudingut võidu korral nagu saalikorvpallis?

See on teistmoodi nauding. Võita on alati mõnus ja kui teed asja südamega, siis ikka tulevad emotsioonid. Erm on emotsiooni mees. Märt [Rosenthal] samamoodi, me Tomiga (Sveni vend Tom Kaldre – toim.) ka. Emotsioon annab mängule palju juurde.

Eelmisel saalihooajal otsustasid üpris hilja Raplasse tagasi tulla. Kas nüüd on Sul otsus tehtud, mis järgmisel hooajal saab?

Kindlasti mängin veel. Rapla on minuga rääkinud. Nad on minust huvitatud, aga otseseid pakkumisi pole olnud.

Lisaks Raplale keegi veel?

Hetkel mitte.

Kui teised klubijuhid seda nüüd loevad, siis kas see on üleskutse valima Sven Kaldre numbrit, et Sinuga ühendust võtta?

Kas just üleskutse (muigab – toim.). Aga jah, ma kindlasti mängin veel. Kus, eks seda saame näha.

Miks ikkagi otsustasid, et tahad veel mängida? Kas see pronksiseeria oli sedavõrd äge emotsioon…?

Arvan, et suudan veel mängida heal tasemel ja olen valmis trenni tegema selle nimel. Pooleaastase pausi sees, mis eelmisel aastal tekkis, sai niigi väga palju asju enda jaoks selgeks, mida teha tahan.

Kumb vendadest Kaldretest on parem?

Siin pole mingit küsimust (naerab – toim.)!

Kui kauaks veel?

Eks näis. Mul on hea meel, et Tom on suure arenguhüppe teinud. Viimane poolaasta pärast koroonaviiruse perioodi, oli väga soliidne ja ta oli tähtis lüli meie võistkonnas. Mul on tema üle väga hea meel ja loodan, et ta paneb samasuguse tõusujoonega edasi.

Millal on järgmine etapp, kus osalete 3×3 korvpallis?

Praeguse seisuga arvatavasti Haapsalu.

scroll to top