fbpx
Close

Itaalia esiliigaklubi Cento: Mikk Jurkatamme hooaja lõpp oli “crescendo”!

Foto: Benedetto XIV Cento Facebook

Lõppenud hooajal poole pealt Itaalia esiliiga ehk Serie A2 klubiga Cento Benedetto XIV liitunud Eesti korvpallikoondise noorema generatsiooni tagamees Mikk Jurkatamm võitles raskest algusest hoolimata ennast lõpuks tiimi põhirotatsiooni.

Cento klubi tegi oma Facebooki kontol postituse, kus tänas eestlast antud panuse eest. Seal kirjutati: “Mikk saabus Centosse pärast pikka sunnitud mängupausi ning tegi oma debüüdi 31. jaanuaril Chieti vastu, kus tabas ka ühe kolmepunktiviske, näidates meeste hulgas vaatamata oma noorusele külma ja selget pead. Tal võttis mõnda aega, et rooste maha saada ja sobituda peatreener Mecacci taktikaga, aga Mikk ei kartnud. Palju tööd nii jõusaalis kui platsil ning tulemused hakkasid päev päevalt ennast ilmutama. Edasine hooaeg oli ülesmäge minek (kasutatud väljendid crescendo, mis tähendab muusikas helitugevuse muutumist valjemaks – toim.), kui tiimiga harjunud ja järjest kindlust kogunud Jurkatamm sai meeskonnas oluliseks lüliks. Lõpuks ulatusid tema mänguminutid korduvalt üle 20-ne. Aitäh, Mikk!”

20-aastase Jurkatamme saldoks jäi tänavu lõpuks Serie A2 liigas 18 kohtumist, kust ta keskmiselt 16,1 minutiga tõi 4,5 punkti, 2,6 lauapalli ja 0,8 resultatiivset söötu. Probleeme oli eestlasel visketabavusega: kui kahesed kukkusid täpselt 50-protsendiliselt, siis kolmeste tabavus oli vaid 20,7% ja vabavisetel 60,9%.

Seejuures oli eestlase edasiminekut hästi näha ka statistikast, kui põhiturniiri faasis tõi ta 12 kohtumisega keskmiselt 12,7 minutiga 3,7 punkti ja 2,1 lauapalli, aga teises faasis kuue matšiga 23,2 minutiga 6,2 punkti ja 3,2 lauapalli.

Cento lõpetas Itaalia esiliiga põhiturniiri 11 võidu ja 12 kaotusega B-grupis 8. kohal ning vahegrupis teeniti juurde veel 4 võitu ja 6 kaotust. Lõpuks jäädi hooaja eelviimases kohtumises alla Rain Veidemani kodumeeskonnale Mantova ning play-off’i ei pääsetud.

scroll to top