Tagaliini poolt veetud Eesti rahvusnaiskond sai Sarajevo “mullis” napi ja valusa kaotuse

-Eesti korvpallinaiskond | Foto: FIBA.com

Eesti naiste korvpallikoondis sai 2021. aasta EM-valiksarjas neljanda järjestikuse kaotuse, kui Sarajevos peetud kohtumises tuli napilt alla vanduda Šveitsi naiskonnale numbritega 60:63.

Kaks päeva tagasi tugevale Bosnia naiskonnale alla jäänud Eesti jäi avaveerandi järel 6:9 kaotusseisu. Teisel mänguperioodil õnnestus paremini Eesti, kes haaras pikaks pausiks 30:23 eduseisu, kirjutab Basket.ee.

Tasavägise kolmanda veerandi võitis kolme punktiga taas Šveits, mis tähendas, et otsustavale neljandikule mindi eestlannade 47:43 juhtimisel. Allan Siimanni hoolealused suutsid neljanda veerandi alguses haarata kaheksapunktilise eduseisu, kuid Šveits tuli mängu tagasi ning viigistas kolm ja pool minutit enne normaalaja lõppu seisu (54:54). Eesti jäi pärast seda tagaajaja rolli ning kohtumist enda kasuks enam pöörata ei suutnud.

Eesti naiskonna suurimad korvikütid olid Marie Anette Sepp 13 ning Janne Pulk ja Merike Andersin 12 silmaga. Šveitsi poolelt kogus Charlotte Kohler 20 silma, võrdselt 11 silma peale jäid Nadia Constantin ja Anissa Toumi.

Nelja kaotusega Eesti naiskond on C-alagrupis neljandal positsioonil, valiksarja viimased kaks mängu peetakse tuleva aasta veebruaris. Eestil on pidada veel kordusmängud Venemaa ja Bosniaga.

Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsevad iga grupi võitja ja viis parimat teisel kohal lõpetanud naiskonda. Võõrustajariigid Hispaania ja Prantsusmaa pääsesid finaalturniirile automaatselt. Euroopa meister selgub 2021. aasta 27. juunil.