fbpx
Close

Tallinna Kalev on palkamas “number kolme” peale endist Läti koondislast

-Mareks Jurevicus | Foto: ITAR-TASS/Scanpix

-Mareks Jurevicus | Foto: ITAR-TASS/Scanpix

Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskonna peatreener Martin Müürsepp teatas kolmapäevasel Paf Eesti-Läti korvpalliliiga alguse puhul korraldatud pressiüritusel, et tiimiga on liitumas kogenud lätlasest tagamees/väike äär Mareks Jurevicus.

198 cm pikkune Jurevicius on üsna muljetavaldava CV-ga pallur, kes mänginud profikorvpalli kodumaal Lätis, Itaalias, Prantsusmaal, Ukrainas ja Rumeenias.

Profikarjääri Liepajas Lauvase tiimis alustanud Jurevicus napsati seejärel üles BK Ventspilsi poolt ning pärast kahte hooaega kodumaa tippklubis liikus mees edasi välismaale ja tiirles Itaalia klubides Verona, Ostuni ja Veroli, prantslaste Chalonis, ukrainlaste MBC Mykolaivis ja rumeenlaste BC Muresis.

Eelmisel hooajal naasis tagamees Ventspilsi ridadesse, kus tegi kaasa 15 mängu ja kogus keskmiselt 13,5 minutiga 3,5 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,9 resultatiivset söötu.

Jurevicus on mänginud ka Läti rahvuskoondises ning esindas oma riiki näiteks 2011. aasta EM-finaalturniiril, kus pääses platsile viiest mängust neljas, kokku 25-ks minutiks, ning sai kirja turniiri peale kolm punkti.

“Jõudsime kokkuleppele ühe vanema tegijaga, Mareks Jurevicusega, kes jõudis eile Tallinnasse ja täna on esimeses trennis. Kui temal on tervisega kõik okei, siis temast saab meile “number kolme” peal olema suureks abiks. Tema kogemused ja mängutarkus kuluvad meie võrdlemisi noorele tagaliinile ära,” kommenteeris Müürsepp hiljem Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus.

Tallinna Kalev/TLÜ alustab hooaega Kalevi Spordihallis 27. septembril, kui kohtutakse Rapla Avis Utilitasega.

scroll to top