fbpx
Close

Tallinna Kalev tõi kodumaale naasnud Mažeika asemele täiendust ookeani tagant

-Tallinna Kalev/TLÜ maskott Siga | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kalev/TLÜ maskott Siga | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis sel nädalal külas Tallinna Kalev/TLÜ mänedžer Oliver Läll, kes kergitas saladuseloori tiimi värsketelt leegionäridelt, kes üks saabus Eestisse 178 kg raskusena ning teine peaks astuma leedulasest Martynas Mazeikast maha jäänud saabastesse.

24-aastasest BeeJay Anyast oleme Korvpall24.ee portaalis juba kirjutanud ning mees on vajaduspõhiselt juba oma debüüdi Paf Eesti-Läti korvpalliliigas juba ka teinud, kui 25. jaanuaril pallis 3,5 minutit liiga liidri BK Ogre vastu.

“Kiidan teie allikaid. Päris grammi täpsusega (178 kg) polnud, aga suhteliselt (lähedale). Tema viimase hooaja mängukaal oli 145 kg ehk siis ta oli juba päris kogukas poiss,” sõnas Läll saatejuhtidele Anya kohta vastates. “Mees on peaaegu 180 kg ja paneb vabalt pealt, siis paneb mõtlema küll, mis mootor see tal sees on, et ta seda kõike suudab.”

Lälli sõnul käib Anya igal õhtul kaalu pealt läbi ja hetkel läheb number õiges suunas. Tema sõnul peab 28. veebruariks tiimis olema selgus, et ameeriklane on kaotanud kaalus piisavalt palju, et saab korralikult treenida.

Väga suure kurbusega lasi klubi minema leedulasest vanameistri Martynas Mažeika, kes pidi minema tagasi kodumaale väikese tütre raske haiguse tõttu. “35-aastaselt see mees tegi iga päev tööd, et olla parim. Ma näen, et Ran Andre Pehka on meil edasi läinud ja loodan, et tema võttis Martynase kõrvalt kõik, mis võimalik,” kiitis Läll kogenud leeduka täielikku professionaalsust.

Aga uus mees, 24-aastane Juwan Johnson on juba tiimi tagaliinis olemas. Viimases kohtumises Ventspilsi vastu oli värske täiendus ka juba pingil ootamas, kuid pabereid ei saadud mänguks veel korda aetud. “Mees on trenni teinud ja Tartu pane nüüd tähele, kindlasti saab (varsti) mängida. Paberid on korras. Ei ole seni Euroopas mänginud. On lõpetanud USA-s II divisjoni ülikooli. Sel hooajal käis kolmeks nädalaks Kreekas ja Küprosel laagris, seejärel oli kodune ja oli valmis tulema aitama ja näitama. Vaatame, ei hakka midagi ütlema, mis tasemel on. Loodetavasti mängib koha välja,” rääkis Läll.

183 cm pikkune Johnson mängis esimesed kaks ülikoolihooaega Ancilla College nimelises koolis ning kaks viimast veetis Tiffini kolledžis NCAA II divisjonis. Oma viimasel ülikoolihooajal kogus Johnson keskmiselt 12,2 punkti, 4,9 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu. Visketabavus väljakult oli mehel 41,4%, seejuures kolmesed isegi kõrgem protsent ehk 42,1%. Vabaviskeid sopsas Johnson 81,2-protsendiliselt.

Tallinna Kalev/TLÜ kohtub Tartu Ülikooliga laupäeval 8. veebruaril.

Kuula korvpallipodcasti “Möödavise” 20. osa:

scroll to top