Tallinna Ülikool sai Euroliiga klubilt suure kaotuse, teises grupis pidasid mänge G4S Noorteliiga ja Tartu Ülikool/Kalev

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Naiste Balti korvpalliliiga (WBBL) kõrgemas vahegrupis sai pühapäeval suure kaotuse Tallinna Ülikool, kes jäi 49:100 alla Euroliigas mängivale Riia TTT-le. Alumises vahegrupis alistas G4S Noorteliiga Läti U16 naiskonna 83:70 ja Tartu Ülikool/Kalev kaotas viimasel minutil napilt Liepajale 59:61.

Riia TTT – Tallinna Ülikool 100:49 (27:15, 29:6, 22:15, 22:13)

Tallinna Ülikool jäi Euroliiga naiskonna vastu hätta juba avaveerandil, mis kaotati 12 punktiga (15:27). Teisel veerandajal suutsid eestlannad visata vaid 6 punkti Läti tippklubi 29 vastu ning poolajapausile siirduti 21:56 kaotusseisus. Kodunaiskond jätkas mängu domineerimist ka teisel poolajal ja kohtumise lõpptulemus oli vaid vormistamise küsimus. Peatreener Janne Schasmini juhendatav Tallinna Ülikooli naiskond jätkab kõrgemas vahegrupis kahe võidu ja kahe kaotusega, Riia TTT on võitnud kõik neli seni peetud kohtumist.

Vaatamata suurele kaotusele tegi hea individuaalse esituse Annika Köster, kes viskas 13 punkti ja võttis 13 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis Euroliiga naiskonna vastu ka Birgit Piibur, kelle arvele kogunes 11 silma, 2 lauapalli ning 5 resultatiivset söötu. Kätlin Korjus ja Elise Käit lisasid kumbki 7 ning Viktoria Kisseljova 6 punkti. Tallinna Ülikool mängis üheksakesi, Kati Rausberg jäi eemale vigastuse ning Mariann Adelbert haiguse tõttu.

Riia TTT resultatiivseim oli Karline Pilabere, kes viskas 17 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Dita Rozenberga panustas võitu 15 ja Baiba Eglite 14 punktiga.

Läti U16 – G4S Noorteliiga 70:83 (20:25, 13:22, 21:21, 16:15)

Mängu esimesed 4 punkti viskasid noored lätlannad, kuid G4S Noorteliiga haaras Janne Pulga juhtimisel initsiatiivi peagi enda kätte ning võitis avaveerandi 25:20. Teisel veerandil suurenes vahe veelgi ja vaheajale mindi juba 47:33 eduseisus. Teine poolaeg kulges tasavägiselt, kuid eestlannad hoidsid turvalist eduseisu ning 8 punktist lähemale võõrustajad enam ei jõudnud. Marko Parkoneni hoolealused teenisid teise ringi avamängus saadud kaotuse kõrvale võidu, Läti U16 naiskond on kolme kohtumise järel endiselt võiduta.

G4S Noorteliiga poolelt kerkis kohtumise resultatiivseimaks Janne Pulk, kes viskas 24 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis ühe korvisöödu, Marie Anette Sepp sai kirja 13 silma, 7 lauapalli ning 4 resultatiivset söötu. Anella Otti lisas 10 ja Tatjana Drozdova ning Martha-Liisa Oinitš tõid mõlemad 9 punkti.

Läti U16 naiskonna parim oli 10 punkti visanud Enija Paula Viksne. Liva Kristiana Gode, Šarlote Petersone ja Luize Anna Sila said kõik kirja 8 silma.

Tartu Ülikool/Kalev – SBK Liepaja/LSSS 59:61 (19:11, 13:18, 14:14, 13:18)

Tartlannad alustasid kohtumist hästi ning Eleriin Vaino ja Anna Gret Asi juhtimisel võideti avaveerand 19:11. Teisel perioodil tuli Liepaja naiskond mängu tagasi ja poolajaks oli vahe vähenenud vaid 3 punktini (32:29). Kolmas veerandaeg möödus tasavägiselt ning 3-punktilise vahe (46:43) pealt mindi vastu ka otsustavale neljandikule. Viimase veerandi alguses haarasid eduseisu lätlannad ning kolm ja pool minutit enne kohtumise lõppu oli kodunaiskond 49:54 kaotusseisus. Seejärel tegid tartlannad 8:0 spurdi ja taastasid 3-punktilise eduseisu. Viimase minuti alguses viis Anna Gret Asi tabatud kahene eestlannad 59:56 ette, kuid Liepaja vastas sellele kolme- ja kahepunktiviskega ning Tartu naiskonnal tuli leppida napi kaotusega. Tartu Ülikool/Kalevil on nüüd tabelis kirjas üks võit ja kaks kaotust, Liepajal kolm võitu ja üks kaotus.

Tartu Ülikool/Kalevi resultatiivseim oli Anna Gret Asi, kes kogus 18 punkti, 6 lauapalli ja korvisöödu. Eleriin Vaino sai kirja 13, Sandra Reinvald 11 ja Kadi Kals 9 punkti. Kadri Uiga viskas kaotusmängus 4 silma, võttis 4 lauapalli ning jagas 7 korvisöötu.

Liepaja naiskonna poolelt kerkis resultatiivseimaks Lina Loceniece, kes tõi võidumängus 22 punkti, 4 lauapalli ja 2 korvisöötu. Kaksikduubli teinud Marina Ivaštšanka lisas 13 silma ning 12 lauapalli.