fbpx
Close

Tanel Kurbas ja Gliwice rassivad hooajaks valmistudes 10 trenni nädalas

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Juuni kuus selgus, et pikaaegse Eesti korvpallikoondislase Tanel Kurbase karjäär jätkub Poola kõrgliigas, kui ta allkirjastas lepingu GTK Gliwice meeskonnaga. Nüüdseks on eestlane juba üle kümne päeva Poolas kohal olnud ning ettevalmistus hooajaks käib täie hooga.

“Gliwicesse jõudsin 9. augustil. Kohanemine toimus kiirelt, sest klubi on väga professionaalse suhtumisega. Kodu oli tervele perele kenasti ette valmistatud ja kasutamiseks anti ka auto. Muretsema ei ole pidanud siiani millegi pärast ja keskenduda saab täielikult treeningutele,” kiitis Kurbas Korvpall24.ee portaalile Gliwice elukorraldust.

Laupäeval Poola madalama liiga klubi vastu ka esimese treeningmängu pidanud Gliwices koormusega hõlpu ei anta: “Trenne on nädalas 10 ja pikkused 2-2,5 tundi. Treener rääkis, et esimesed kaks nädalat on väga rasked ja edasi läheb natuke lihtsamaks. Hetkel on jalgades väsimus, aga õnneks pole lihas- ega liigesevalusid.”

30-aastane ja 197 cm pikkune Kurbas on välismaal mänginud alates hooajast 2016/17, kui ta siirdus Rootsi klubisse Södertälje Kings. Mullu pallis ta Slovakkia meistriks kroonitud Levice Patrioti tiimis.

“Tase on siin sama, mis mul eelmisel aastal. Teistmoodi on see, et välismängijateks on neli ameeriklast ja mina. Siiani on olnud minu välisklubides leegionärid pigem Balkani piirkonnast,” sõnas Kurbas.

Kogenud eestlane teab juba ka seda, mida peatreener Paul Turkiewicz temalt ootab: “Treener tahab minult läbimurdeid, kolmeseid ja head kaitsemängu. Sel aastal pean hakkama saama mõned minutid ka suure ääre peal, kuna treenerile meeldib mängida nelja väiksema mehega.”

GTK Gliwice järgmised kontrollmängud on kavas 24. ja 25. augustil.

scroll to top