fbpx
Close

Tartlaste Draakonid lõpetasid eduka hooaja Brüsseli turniiri teise kohaga

-Tartu Ülikool/Draakonid Brüsselis | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

-Tartu Ülikool/Draakonid Brüsselis | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Tartu Ülikooli Korvpallikooli U12 võistkond ehk Draakonid saavutasid peatreener Joosep Toome juhtimisel Brüsselis peetud turniiril teise koha, kui esmaspäevases finaalis pidid poisid tunnistama prantslaste Boulogne 60:32 paremust.

Draakonid alustasid julgelt ja andsid endast parima, et mängus püsida, kuid nii kõva pähkli hammustamiseks oli veel vara. Vastane oli selgelt klassi jagu parem ja vääris igati võitu. Tartlased jäid hätta vastaste agressiivse kaitse ja kiire mänguga, kirjutab Tartu Ülikooli korvpallikool oma Facebooki lehel.

Draakonid on sellega oma võistlushooaja lõpetanud. Lisaks Eesti meistrivõistluste kuldmedalile on ette näidata veel 6. koht Balti liigas, turniirivõit Venemaalt ja teised kohad Valmierast ja Brüsselist.

Brüsseli turniiri avapäeval alistasid Draakonid lisaajal 38:34 prantslaste tiimi Bercki ning seejärel juba kindlamalt hollandlaste Barendrecht ja itaallaste Roseto, vastavalt 72:27 ja 86:10.

Teisel päeval jätkati võidulainel, kui türklaste Tagar Sports mängiti üle 69:4 ja belglaste R. Anciens 13 tulemusega 62:16. Poolfinaalis kohtuti Riia VEF/A. Kraukla võistkonnaga ja põnevas mängus jäädi peale numbritega 42:32.

Tartlastele on Brüsseli turniir tuttav ka varasemast, kui tänavu juba 41. korda peetaval võistluselt õnnestus viis aastat tagasi võit koju tuua Tartu klubi 2002. aastal sündinud poiste aastakäigul eesotsas peatreener Rein Raamiga.

scroll to top