fbpx
Close

Kaspar Treier: kui tuli pakkumine Itaalia kõrgliigast, siis pikalt ei pidanud mõtlema

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval teatas Itaalia kõrgliigaklubi Avellino ametlikult, et uueks hooajaks on leping sõlmitud 19-aastase eestlasest ääremängija Kaspar Treieriga. Korvpall24.ee portaalil õnnestus vahetult pärast uudise avalikuks tulekut noormehega kiirelt veidi suhelda ja esimesi muljeid uurida.

“Nende huvist minu vastu sain teada mõnda aega tagasi. Mul oli palju variante Serie A2-st (tugevuselt teine liiga – toim.), aga niipea, kui Avellino pakkumine tuli, siis pikalt ei pidanud mõtlema,” kommenteeris Treier. “Otsustasin nendega liituda, kuna Avellino mängib Itaalia kõrgliigas ning ka mingit eurosarja. Millist täpsemalt, seda veel hetkel täpselt ei teagi öelda.”

Noor eestlane täpselt veel öelda ei oska, millal uue klubi juures hooajaks ettevalmistumine algab, kuid tõenäoliselt saab see olema augusti keskel. Oma rollist uues meeskonnas on Treier rääkinud ka peatreener Massimo Maffezzoliga, kes eelmise hooaja lõpus võttis ameti üle eestlastelegi tuttavalt Nenad Vucinicilt.

“Olen peatreeneriga suhelnud ning ta näeb mind “number nelja” peal vahetusmehena. Mänguminutitest me otseselt ei rääkinud, sest see oleneb kõik minust endast ning mänguaeg tuleb ise välja teenida,” selgitas Treier.

Eelmise hooaja teises pooles tegi eestlasele muret põlvetrauma, mille likvideerimiseks käis ta nüüd operatsioonil. Treieri enda sõnul kestab taastusravi umbes kaks kuud ning kui kõik läheb hästi, siis hooaja alguseks peaks ta olema mängukorras.

Treier on üks paljudest Tartus tegutseva Erkmaa Korvpallikooli kasvandikest, kes siirdus noores eas korvpalliharidust omandama Itaaliasse. Tema esimene klubi oli PMS Moncalieri, kellega võideti kuni 20-aastaste noorte meistritiitel. Seejärel siirdus ääremängija Itaalia esiliiga ehk Serie A2 klubisse Montegranaro, kust nüüd teeb siis edasi sammu Itaalia kõrgliigatasemele.

scroll to top