Itaalia kõrgliigaklubi kinnitas ametlikult Eesti koondislase palkamist!

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Nädal tagasi Itaalia meedias levinud uudis, et Eesti korvpallikoondislane Kaspar Treier on liitumas kõrgliigaklubi Avellinoga, sai täna kinnitust. Ametliku teate andis välja Avellino klubi ise oma kodulehel ja sotsiaalmeedia kontodel.

19-aastane ja kahemeetrine ääremängija pallis eelmised hooajad Itaalia esiliigaklubis Montegranaro, kellega tänavu jõuti play-offis veerandfinaali. Eestlase arvele kogunes 35 kohtumisega keskmiselt 14 minutit, 5,1 punkti ja 2,7 lauapalli ning tema kolmesteprotsent oli 34,7% (33/95).

Hiljutises intervjuus Korvpall24.ee portaalile rääkis noormees, et soovib sel suvel korda saada teda eelmisel hooajal segama hakanud põlve ning seejärel teha korralikult trenni.

Alles paar päeva tagasi teatas Avellino ka ameeriklasest viskava tagamehe Jeremy Chappelli palkamisest, kes mänginud varem muuhulgas venelaste Ljubertsõ Triumphis ja Saraatovi Avtodoris, türklaste Banvitis ning itaallaste Cantus ja Brindisis.

Avellino lõpetas tänavusel hooajal Serie A põhiturniiri kaheksandana ning pääses viimasena veerandfinaali. Seal anti vägev lahing põhiturniiri võitnud Milano Armanile, kuid lõpuks kaotati mängudega 2-3.

Meeskonna põhitegijateks olid tänavu ameeriklased Caleb Green, Keifer Sykes ja Demetris Nichols ning 20 mängu tegi tiimi eest kaasa ka ameeriklane Demonte Harper, kes mäletatavasti hooajal 2016/17 pallis BC Kalev/Cramos ja liikus siit edasi Peterburi Zeniiti.