Tartu Ülikool registreeris koosseisu Rootsi koondiseski pallinud kogenud mängujuhi (täiendatud)

-Charles Barton | Foto: Svensk Basket

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond on Paf Eesti-Läti liiga kodulehel nähtavalt koosseisu registreerinud uue mängujuhi Charles Bartoni. 28-aastasest ja 191 cm pikkusest Rootsi kodakondsusega mängujuhist sai sellega kaugelt kõige vanem mängumees Tartu tiimis.

Aastatel 2011-14 USA-s Oregon State’is ülikoolikorvpalli mänginud Barton alustas profikarjääri Rootsis Sundsvall Dragonsis 2014. aastal ning on mänginud ka Saksamaa, Austria ja Belgia kõrgliigades ning Itaalia ja Saksamaa esiliigades.

Eelmisel hooajal pallis Barton Rootsi klubis Djurgarden ja Austria tiimis Swans Gmunden. Tänavust hooaega alustas ta Jaan Puideti pikaaegses kodumeeskonnas Jämtland, kus ta kuue kohtumisega sai kirja keskmiselt 28 minutit, 12,7 punkti, 3,3 resultatiivset söötu ja 1 vaheltlõiget.

Barton on debüüdi teinud ka Rootsi rahvuskoondises, kui eelmisel hooajal tegi kaasa ühes ametlikus kontrollmängus ja tänavu veebruaris sai 2 minutit mänguaega 56:72 kaotusmängus Horvaatia vastu.

Hiljuti sai vigastada Tartu senine üks põhilisi mängujuhte, 22-aastane Channel Banks. 14. novembril kirjutas klubi sotsiaalmeedias nii: “Eilne 13 ja reede ei läinud ka meie meeskonnast mööda. Õhtuses trennis sai mängujuht Channel Banks põlvevigastuse, mille tõsidus selgub järgmise nädala uuringutega. Igal juhul soovime Channelile kiiret paranemist.”

Klubi pole veel ametlikult teada andnud, kui raskeks Banksi vigastus osutus, aga uue mängumehe liitumine selles plaanis midagi head ilmselt ei tähenda. Banksi senised numbrid kuue kohtumisega olid keskmiselt 27 minutit, 11,2 punkti, 4,5 söötu ja 3,3 lauapalli.

Täiendatud:

Veidi vähem, kui tund aega pärast Korvpall24.ee uudise avaldamist saatis Tartu Ülikool välja pressiteate, kus kinnitati, et mängujuhtide osas tehakse vangerdus. Põlvevigastuse tõttu sõidab Ameerikasse tagasi Channel Banks ning tema asemel tuuakse meeskonda rootslane Charles Barton.

Banks on tegutsenud peamiselt mängujuhi positsioonil, kuigi tegemist on loomu poolest viskava tagamängijaga. Eelmisel nädalal trennis saadud põlvevigastuse tõttu on ta aga ilmselt küllaltki pikalt rivist väljas ja seetõttu otsustati, et tal on parem Ameerikasse tagasi sõita.

Peatreener Toomas Kandimaa sõnul kaaluti vahetust juba enne vigastust. “Ta ei saanud meil päris oma positsiooni mängida. Kasutasime Channelit mängujuhina, kuigi ta on rohkem viskav tagamängija. Kui me oleks teda mängitanud number kahe peal, siis oleks võtnud meie omadelt poistelt minuteid ära. Rääkisime temaga ja ta sai asjadest aru. Inimesena pole talle midagi ette heita ja väga suur respekt tema ees. Kui nüüd reedel tal trennis õnnetult põlv läks, siis on mul inimlikult kogu olukorrast väga kahju. Ta oli lahkumas ja tõsiselt halb tunne, et nii juhtus. Tänan teda kogu meeskonna nimel ja soovime talle kiiret paranemist,” sõnas Kandimaa.

Toomas Kandimaa sõnul loodetakse hooajal 2015/16 Rootsi meistriliiga parimaks tagamängijaks valitud Charles Bartonilt kogemustega mängu juhtimist. “Ennekõike otsisime puhast mängujuhti. Tema kasuks rääkis see, et eelluure järgi mängiski ta peamiselt mängujuhi kohapeal ja silma jäi see, et suudab ka teisi paremaks teha. Loodame, et tema kogemused erinevatest Euroopa liigadest tulevad meie meeskonnale kasuks ja ta sulandub kiiresti võistkonda,“ sõnas Kandimaa.

Barton tuli Tartusse juba eelmisel nädalal ja on edukalt ära teinud koroonaviirusega seotud kohustuslikud protseduurid. Esimese mängu Tartu särgis teeb ta kolmapäeval 18. novembril, kui Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab kell 19.00 Rakvere Tarvast.