Tartul jäi Balti liiga finaalipääs 11 punkti kaugusele

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võitis Balti liiga poolfinaali korduskohtumises Jurmala meeskonda 83:81, kuid kahe mängu kokkuvõttes finaali ei pääsetud.

Avamängu kaotas Tartu koduväljakul 12 punktiga ja nii vajati vähemalt 13-punktilist võitu, et siit paarist edasi minna. Läti tiim suutis poolaja võita nelja punktiga, kuid Tartu haaras neljanda veerandaja alguseks omakorda sama suure eduseisu. Viimasel kümnel minutil oli punkti-punkti heitlus ning Jurmala suutis ka veerandaja 25:24 võita ja kokkuvõttes finaali pääseda.

Võitjatele tõid Ugis Pinete ja Ervins Jonats võrdselt 16 punkti, kellest viimane kogus ka 12 lauapalli. Tartu poolelt viskas 21 punkti Kristjan Kitsing. Janar Talts lisas 19 ja Vytenis Cizauskas 13 silma.

Teise meeskonnana pääses finaali Pasvalyse Pieno žvaigždes, kes oli parem Šiauliaist. 28. märtsil toimub esimene pronksimäng kui ka finaali avavaatlus.