Tartu alustas Balti liiga poolfinaali Jurmala vastu kaotusega

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Balti liigas tehti kolmapäeval algust poolfinaal kohtumistega, milles ainsa Eesti klubina võistlustulle alles jäänud Tartu Ülikooli meeskond alistus koduväljakul Jurmalale 69:81. Leedu võistkondade omavahelises avamängus võitis Pasvalyse Pieno žvaigždes 91:84 Šiauliaid.

Lätlased võitsid avaveerandi 18:12, aga Tartu suutis poolajaks vahe vähendada viiele punktile. Viimasele veerandajale mindi vastu 51:55 kaotusseisus, kuid lõpp kuulus Jurmalale 26:18 ja võeti avakohtumisest kaasa magus, 12-punktiline võit.

Edgars Jeromanovs viskas võitjate eest 17 punkti, võrdselt 15 silma jäi Kristaps Plavnieksi ja Denis Krestinini arvele, kellest viimane noppis ka 10 lauapalli. Tartu poolelt oli samuti 17 punktiga resultatiivseim Vytenis Cizauskas. Steven Cook lisas 12, Carl Engström ja Janar Talts 11 ning Tanel Sokk 10 punkti.

21. märtsil toimuvad korduskohtumised. Jurmala võõrustab Tartut kell 18.00, Pieno žvaigždes Šiauliaid kell 18.00.