Tass ja Saint Mary’s said Jurkatamme koduülikoolilt kaotuse, Jürgens ja Oral Roberts teenisid võidu

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA kohtusid läinud öösel omavahel kahe eestlase kodumeeskonnad – Taavi Jurkatammeta mänginud San Francisco Dons alistas koduväljakul Matthias Tassi Saint Mary’s Gaelsi 76:72.

San Francisco sai vahe sisse juba mängu alguses, kui seisult 7:8 tehti 10:0 spurt. Kodumeeskond hoidis avapoolaja lõpuni vähemalt 4-punktilist vahet ja pikale vaheajale mindi 40:33 eduseisus. Teise poolaja keskel suutis Saint Mary’s kaotusnumbreid vähendada ning 33. mänguminutiks oli seis viigis 60:60. Seejärel kasvatas San Francisco vahe aga kiiresti suuremaks ja 3 punktist lähemale Saint Mary’s enam ei jõudnud.

Mõlemad meeskonnad mängisid 8 mehega. Tass pääses väljakule 9 minutiks, kuid punktiarvet ta selle ajaga avada ei suutnud, visates mööda 2 kahe- ja ühe kolmepunktiviske. Küll sai Tass kirja ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike ning ühe pallikaotuse. Jurkatamm San Francisco eest väljakul ei käinud.

Üleplatsimeheks kerkis Tassi meeskonnakaaslane Jordan Ford, kes viskas kaotusmängus 24 punkti.

Koos konverentsiväliste mängudega on San Francisco kogunud 13 võitu ja 2 kaotust, Saint Mary’s jätkab hooaega 9 võidu ja 7 kaotusega.

Carlos Jürgens ja tema kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles said oma konverentsis teise järjestikuse võidu, kui koduväljakul alistati North Dakota Fighting Hawks 83:72.

Mäng algas tasavägiselt, kuid Oral Roberts lõpetas avapoolaja 7:0 spurdiga ning vaheajale mindi kodumeeskonna 34:29 juhtimisel. Oral Roberts jätkas kohtumise domineerimist ka teise poolaja alguses ja 28. mänguminutiks kasvas eduseis juba 17-punktiliseks (59:42). Seejärel õnnestus külalistel küll vahet vähendada, kuid 4 punktist lähemale ei jõutud.

Pingilt mängu sekkunud Jürgens 14 minutiga ühtegi pealeviset ei sooritanud, kuid võttis maha 3 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu.

Oral Robertsi skoori eest hoolitsesid Emmanuel Nzekwesi ja Kevin Obanor, kes viskasid kahepeale 57 punkti.

Mõlemad põhiturniiri kohtumised võitnud Oral Robertsil on koos konverentsiväliste mängudega kirjas 6 võitu ja 11 kaotust.