Siim-Sander Venelt Euroliigas resultatiivne mäng, kuid Gran Canariale suureskooriline kaotus

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Neljapäeval jätkus Euroliiga põhihooaeg Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife jaoks kui koduväljakul mindi vastamisi liigatabeli lähirivaali Moskva Himkiga. Himki poolelt ei mänginud kohtumist vigastuste tõttu kaasa meeskonna liider Aleksei Shved ning paremuselt kolmas skooritegija Anthony Gill. Sellele vaatamata väljus mängust võitjana just Moskva klubi tulemusega 99:70 (23:30; 27:6; 23:14; 26:20).

Kohtumist alustas paremini Gran Canaria, kes saavutas kiiresti mõnepunktilise algedu, mida suudeti pärast seitset minutit mängimist suurendada hetkeks isegi 10-punktiliseks. Heas hoos oli Kim Tillie, kes kostitas Himkit kolme tabava kolmesega. Avaveerandaja lõpuks suutis Himki vahet siiski veidi vähendada.

Teisel neljandikul tabas eestlase koduklubi aga täielik mõõn, mille jooksul õnnestus Gran Canarial skoorida kõigest 6 silma. Himki leidis üles aga viskekindluse ning tegi veerandaja keskel 13-0 vahespurdi. Gran Canaria suutis visata veel 2 silma, millele Himki vastas uue, ning sedapuhku 11-0 spurdiga.

Poolajapausilt tulles jätkus Himki rünnakumasina hea hoog ning kolmanda neljandiku lõpuks kasvatati oma eduseisu veel üheksa punkti võrra. Gran Canaria ei suutnud mängu pööret tuua ka otsustaval veerandajal ning kodupubliku ees tunnistati vastaste 29-punktilist paremust.

Siim-Sander Vene oli üks kolmest Gran Canaria mängumehest, kes suutis kaotusmängus visata enam kui 10 silma. Eestlase arvele jäi 17 mänguminutiga 12 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2), 1 lauapall ning 1 vaheltlõige. Lisaks läks statistikasse kirja 2 pallikaotust ning 1 isiklik viga. Teised kaks kahekohalise punktisaagini jõudnud mängumeest olid Marcus Eriksson ja DJ Strawberry vastavalt 14 ja 13 silmaga. Himki poolelt tõi kohtumise parimana 20 punkti Bost Dee. Charles Jenkins lisas võitjate poolelt 18 silma.

Tänase võiduga tõusis Himki liigatabelis Gran Canariast parema punktivahega mööda. Mõlemad meeskonnad on kogunud 6 võitu ning 10 kaotust. Euroliiga hooaeg jätkub Siim-Sander Vene ja Gran Canaria jaoks 8. jaanuaril koduväljakul, kui vastamisi minnakse eelmise hooaja meistri ning hetkel tabelis teist kohta hoidva Real Madridiga (12-3).