Tass ja Saint Mary’s said kindla võidu, Jürgens ja Oral Roberts kaotasid tugevale vastasele

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA-s olid täna öösel võistlustules kaks Eesti noorkorvpallurit – Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels said kindla võidu, Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles pidid aga tugevale vastasele alla vanduma.

Tass ja Saint Mary’s võõrustasid hooaja teises kohtumises Utah Valley ülikoolimeeskonda. Eestlase koduülikool tegi suure vahe sisse juba avapoolajal, mis võideti 22 punktiga 45:23. Kohtumise 92:63 võitnud Saint Mary’s jätkab NCAA hooaega kahe võiduga.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Tass viibis väljakul 10 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/3), võttis 4 lauapalli ja tegi ühe vea. Meeskonna resultatiivseim oli oma NCAA karjääri parima mängu teinud Jordan Ford 35 punktiga.

Jürgens ja Oral Roberts kohtusid võõrsil tugeva TCU (Texas Christian University) meeskonnaga, kes asub Associated Pressi ja USA Today edetabelites vastavalt 20. ning 21. kohal. Kodumeeskond haaras kiirelt juhtohjad ja üheksa minuti järel oli Oral Roberts juba 8:25 kaotusseisus. Seejärel sai eestlase koduülikool mängu sisse ning poolajaks oli vahe vähenenud 28:37 peale. Teisel poolajal domineeris mängu siiski TCU ja Oral Roberts kaotas kohtumise 62:79. Jürgensi koduülikool jätkab NCAA hooaega ühe võidu ja kahe kaotusega.

Algviisikus alustanud Jürgens tõi 25 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/3), hankis 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu, pani ühe bloki ja tegi 3 pallikaotust. Kohtumise resultatiivseim oli TCU tagamängija Alex Robinson 23 punktiga.