Tass ja Saint Mary’s võtsid NBA meeskonna kodusaalis 40-punktilise võidu

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels jätkas USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võidukalt, kui alistas Eesti aja järgi täna varahommikul Arizona State Sun Devilsi koguni 96:56.

Algviisikus alustanud Tass sai mänguaega 24 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/3), hankis 3 lauapalli (kõik kaitselauast), andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Võitjate resultatiivseim oli seitse kaugviset tabanud Jordan Ford, kelle arvele jäi lõpuks 34 punkti. Üleplatsimeheks kerkis Alonzo Verge Jr., kes viskas kaotajate 56-st punktist koguni 43. Arizona State’i poolelt jõudsid punktideni vaid kolm mängijat, meeskonna suurim korvikütt Remy Martin hoiti nulli peal.

Saint Mary’s kontrollis tervet kohtumist, juhtides esimese kümne minuti järel 25:7 ja poolajavileks 51:19. Mäng toimus NBA meeskonna Phoenix Sunsi koduareenil, kus Saint Mary’s pidas ka oma üle-eelmise kohtumise. Mängu jälgis tribüünidel 6892 pealtvaatajat.

Tassi koduülikool jätkab hooaega 11 võidu ja kahe kaotusega, Arizona State’il on nüüd kirjas kaheksa võitu ja kolm kaotust. Ka järgmise kohtumise peab Saint Mary’s NBA meeskonna kodusaalis. Eesti aja järgi pühapäeva hommikul kohtutakse Golden State Warriorsi koduareenil Nevada ülikooli meeskonnaga.