Tassi ja Saint Mary’si võiduseeria sai Phoenix Sunsi koduväljakul otsa

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kirja hooaja teise kaotuse, jäädes 68:78 alla tugevale Dayton Flyersile. Ühtlasi katkes meeskonna kaheksamänguline võiduseeria.

Esimese seitsme minuti järel oldi taga 6:18 ning poolajaks juba 25:46. Teisel poolajal suudeti küll vahet vähendada, ent kaheksast punktist lähemale Saint Mary’s enam ei jõudnud.

Tassi panus jäi seekord kahvatuks. Algviisikus alustanud eestlane teenis mänguaega 16 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 1/5), 2 lauapalli, üks vaheltlõige ja 2 pallikaotust. Kaotajate resultatiivseim oli 21 punkti visanud Malik Fitts, kes hankis lisaks ka 8 lauapalli. Daytoni parimana viskas Jalen Crutcher samuti 21 punkti.

Kohtumine toimus Talking Stick Resort Arenal, kus igapäevaselt peab kodumänge NBA meeskond Phoenix Suns. Tribüünidel jälgis kohtumist 3563 pealtvaatajat.

Saint Mary’s jätkab hooaega üheksa võidu ja kahe kaotusega, Associated Pressi edetabelis 19. kohal asuval Daytonil on kirjas seitse võitu ja üks kaotus. Oma järgmise mängu peab Saint Mary’s Eesti aja järgi 15. detsembri varahommikul, kui võõrsil kohtutakse Berkeleys asuva California ülikooli meeskonnaga.