Tassi kodumeeskonna lõpusekundite tagasitulekust võiduks ei piisanud

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tass ja tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels said USA üliõpilasliigas NCAA kaotuse, kui Las Vegases peetud kohtumises jäädi 74:78 alla LSU Tigersile.

Korvidevaese avapoolaja vaid ühe punktiga (28:29) kaotanud Saint Mary’s jäi teise poolaja alguses suurde kaotusseisu ning 26. mänguminutil seisid tablool numbrid 32:47. Veel pool minutit enne kohtumise lõppu oli Saint Mary’s 66:74 kaotusseisus, kuid seejärel tehti 10 sekundiga 6:0 spurt ja vahe vähenes 2 punkti peale. Järgnesid LSU vabavisked ning 6 sekundit enne mängu lõppu oli Saint Mary’s 4 punktiga kaotusseisus. Tassi kodumeeskonna kiirrünnak 2 sekundit enne lõpuvilet kahandas vahe uuesti 2 punktile, kuid sellele järgnesid veel 2 tabavat vabaviset LSU mängijaltelt, mis eestlase koduülikooli võidulootuse lõplikult kustutasid.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass pääses väljakule 8 minutiks, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 2/2), võttis 3 lauapalli ning tegi ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Tassi kodumeeskonna resultatiivseim oli üleplatsimehena 21 punkti visanud Jordan Ford, võitjate parimana kogus Tremont Waters 18 silma.

NCAA hooaega seitsme võidu ja viie kaotusega jätkav Saint Mary’s peab oma järgmise mängu Eesti aja järgi neljapäeva varahommikul, kui kodusaalis minnakse vastamis Bucknelli Ülikooli meeskonnaga (4-4).