Ippokratis ning Iraklis olid võidukad, Paasoja ja Psychiko ei suutnud eduseisu lõpuni hoida

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas said võidulisa Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis, kui alistati Kavala. Sten-Timmu Soku kodumeeskond Thessaloniki Iraklis oli parem Koroivosest, Martin Paasoja ja Ateena Psychiko pidid aga vastu võtma napi kaotuse Kastoriaselt.

Ippokratisele kuulus avaveerand 20:15 ning koduseinte toel juhiti poolajaks 45:33. Kolmanda veerandaja järgselt oli Kavala juba 20 punktiga taga ja vaatamata külaliste viimase neljandiku 19:13 võidule oli Ippokratis kokkuvõttes 14 punktiga parem.

Rait-Riivo Laane teenis 23 minutit mänguaega ja viskas 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/1). Tema nimele jäi veel üks lauapall, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget ja üks isiklik viga.

Ioannis Chatzinikolas oli Ippokratise resultatiivseim 20 punktiga. Võrdselt 12 silma lisasid Dimitris Kalampakas ning Kostas Charissis. Kavala ridadest kerkis esile Grigoris Pappas 17 punktiga.

Psychiko võitis esimese veerandaja 18:15 ning järgmise kümne minutiga suurendati vahet kahe punkti võrra. Kolmanda veerandajaga õnnestus Kastoriasel ise viiepunktiline eduseis haarata, aga kodumeeskond polnud veel viimast sõna öelnud. Kohtumise lõpus oli Psychiko pääsenud 62:60 ette, ent vastastel õnnestus seejärel viis punkti saada ja võit tabelisse kirjutada.

Martin Paasoja viibis väljakul ligi 33 minutit ning viskas selle ajaga 6 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/3). Lisaks võttis ta 6 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike, kaotas kolmel korral palli ja sooritas 3 isiklikku viga.

Nikolaos Papanikolaou oli Psychiko parim 23 punkti ja 11 lauapalliga. 10 silma lisas Antonis Mantzaris. Kastoriase kasuks viskas Thomas Amparas 16 punkti.

Iraklis läks mängu 23:22 juhtima ning poolajaks oldi 43:33 peal. Koroivos ei lasknud võõrustajatel rohkem eest ära minna, aga ülejäänud kaks veerandaega jäid 18:18 ja 17:17 viiki, mis tähendas, et Iraklisele piisas avapoolaja eduseisust võiduks.

Sten-Timmu Sokk Iraklise koosseisu ei kuulunud. Tiimi parimana viskas Michalis Polytarchou 23 punkti. Koroivosele tõi 14 silma eelmisel hooajal BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnas pallinud Toms Leimanis.

Iraklis (9-1) asub liigatabelis esikohal. Psychiko (6-4) ja Ippokratis (6-4) jagavad koos nelja teise meeskonnaga 4.-9. kohta.