Teise veerandaja suurelt kaotanud Valga-Valka hävis Riia VEF-ile 30 punktiga

-Valga-Valka Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Läti korvpalli meistriliigas tuli Valga-Valka Maks&Mooritsa meeskonnal koduväljakul tunnistada Riia VEF-i 88:58 paremust.

Avaveerandi võitis VEF vaid kahe punktiga, kuid poolajaks oli Läti tippmeeskonna eduseis juba 46:23. Teist poolaega alustas Valga-Valka teravalt, tehes 8:0 spurdi, kuid mõni minut hiljem vastasid külalised samaga ning mängu lõpuks oli vahe kärisenud koguni 30 punktile.

Valga-Valka eest tegi hea mängu Maris Ziedins, kelle arvele jäi 22 punkti ja 9 lauapalli. Paremuselt teine punktitooja oli Egert Haller 14 silmaga (kolmepunktivisked 4/6). Võitjate ridades jaotusid punktid ühtlaselt, kõige enim, 13 silma, tõi Andris Misters. 12 punkti said enda nimele Kendrick Brown, Kristaps Janicenoks ja Kaspars Berzins (lisaks ka 10 lauapalli).

VEF (14-2) on turniiritabelis teisel kohal. Valga-Valka (2-8) jätkab eelviimasel positsioonil, kuid otsustavad mängud play-offi silmas pidades seisavad veel ees.