Teisel poolajal kuumaks läinud Rain Veidemani debüüt Rostockis lõppes võidukalt

Uueks hooajaks Saksamaa esiliigasse siirdunud Eesti koondise tagamängija Rain Veideman tegi esimese ülesastumise oma uue koduklubi Rostock Seawolvesi särgis, kui tõusis kontrollmängus tiimi resultatiivseimaks.

Koroonapausi tõttu koguni 175-päevalise mängupausi teinud Seawolves alistas Pro B ehk aste madalamal asuva liiga võistkonna LOK Bernau 75:68. Bernau meeskonna liidriteks olid Saksamaa kõrgliigakogemusega noor Briti tagamees Liam Carpenter ja ameeriklasest äär Dan Oppland.

Seawolvesi juhendas abitreener Christian Held, kuna peatreener Dirk Bauermann on järgmise nädalani treeninglaagris Tuneesia rahvuskoondisega.

“Kohe mängu alguses näitas Bernau meile meie nõrgad kohad kätte ning oli näha, et me meeskondlikult pole jõudnud veel eriti midagi teha. Eriti taktikaliselt. Siin-seal jäi meil otsustavusest puudu ja see on täiesti okei,” kommenteeris Held klubi kodulehel.

“Minu arvates on hea, et mehed võitlesid ennast mängu tagasi ja leidsid lõpuks võiduvõimaluse. Jäime lõpuni meeskonnana kokku ja seda oli oluline näha. Olime kogu mängu veidi närvilised ja visked ei tahtnud sisse kukkuda, kuigi kohad olid vabad. Meil on veel veidi aega. Teeme tööd ja varsti näevad asjad hoopis teistsugused välja,” lisas peatreeneri kohustes olnud abitreener.

Matši algus oli rabe ja esimene korv tehti alles kaheminutilise mängu järel. Bernau leidis oma mängu kiiremini üles ja üllatas Rostocki kiire tempo, kavalate söötude ja lihtsate korvidega. Seawolves tegi esimesel poolajal koguni 10 pallikaotust ning poolaja lõpus lasti seisult 23:23 teha endale 10:0 spurt. Veidemani koduklubi jäi lõpuks pikemaks puhkepausiks 30:36 kaotusseisu.

Teisel poolajal hakkas Rostock mängu tagasi tulema, kui vastastelt võeti järjest vigu välja ja realiseeriti vabaviskeid. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis veel Bernau 50:49. Viimasel veerandil käis tõsine heitlus, kui üheksal korral vahetus eduseisus olev tiim. Lõpuks Seawolvesile magus 75:68 võit, mis tähendab, et viimane veerand võideti 26:18.

Mängu kallutasid lõpus visatud otsustavate punktidega Rostocki kasuks 17 silmaga resultatiivseim olnud Rain Veideman, 12 punkti kogunud Brad Loesing ja 7 silma kirja saanud Sid-Marlon Theis. Seejuures tulid Veidemani 17-st punktist 14 teisel poolajal.