fbpx
Close

Tokyo olümpiamängude maiuspala saab taaskord olema meeste korvpalliturniir

-Luka Doncic ja Luca Vildoza | Foto: AFP/Scanpix

-Luka Doncic ja Luca Vildoza | Foto: AFP/Scanpix

Tokyo olümpiamängud toimuvad aasta aeg planeeritust hiljem ja kahjuks seekord ilma publikuta, kuid see ei vähenda kodus telerite ees vaatajate põnevust ega sportlaste pingeid võitluses iseenda ja konkurentidega.

Üks põnevamaid alasid on Tokyos meeste korvpalliturniir, kus vastamisi lähevad maailma tugevamad võistkonnad. Vaatame lähemalt, kes on seekord turniiri soosikud.

Meeste korvpalliturniir algab pühapäeval 25. juulil ja kestab laupäevani, 7. augustini. 12 meeskonda on jaotatud kolme 4 meeskonnaga alagruppi.

Meeskonnad, kes turniiril osalevad

A alagrupp

USA

USA meeskond kubiseb NBA staaridest. Meeskonna liidriks on Kevin Durant, kes soovib võita oma kolmanda kuldmedali. USA mängib oma neljandat järjestikuse kuldmedali nimel. Ühtlasi on tegu suurfavoriidiga kasiino.com lehel ära toodud hasartmängu lehtede koefitsientide põhjal otsustades.

Prantsusmaa

NBA aasta kaitsemängija Rudy Gobert juhib Prantsusmaa meeskonda, millega on liitunud ka ääremängija Nicolas Batum ja tagamehed Evan Fournier, Timothe Luwawu-Cabarrot ja Frank Ntilikina. Prantslasi peetakse medalipretendentideks.

Tšehhi Vabariik

Tšehhi pääses oma esimestele olümpiamängudele pärast võitu Kreeka üle Kanadas toimunud FIBA ​​valikturniiril. Tegemist on meeskonnaga, kes ilmselt medalitele siiski ei pretendeeri

Iraan

Iraan mängib olümpial meeste korvpallis kolmandat korda oma ajaloos. Viimati jõudsid iraanlased olümpiamängudele 2008. aastal ja osalesid ka 1948. aastal.

B alagrupp

Austraalia

Austraallased esinevad olümpia meeste korvpalliturniiril 13. järjestikust korda. NBA mängijatest on kohal Patty Mills, Joe Ingles, Aron Baynes, Dante Exum ja Matthew Dellavedova. Austraallased jõudsid 2016. aastal Rios poolfinaali.

Nigeeria

Nigeerial on vähemalt paberil väljas väga kõva koosseis, kui 12 mängija hulgas koguni 8 meest NBA klubidest ning lisaks veel ka üks Hispaania ja üks Itaalia kõrgliiga mängumees. Lisaks on NBA kogemust ka peatreeneri toolil, kui tiimi tüürib Mike Brown. Nimedest võiks eraldi välja tuua Minnesota tagamehe Josh Okogie, Detroidi tsentri Jahlil Okafori ja Miami kolmiku Precious Achiuwa, Gabe Vincent’i ja KZ Okpala.

Itaalia

Võiduga Serbia üle FIBA ​​olümpia kvalifikatsiooniturniiri finaalis kindlustas Itaalia oma esimese olümpiakoha pärast 2004. aastat, kui meeskond sai Ateena mängudel hõbemedali. Lisaks nimekate Euroopa klubide mängijatele tõmbavad Tokyos koondisesärgi taas selga ka kogenud NBA mehed Danilo Gallinari ja Nicolo Melli ning noor tulevikumees Nico Mannion.

Saksamaa

Pärast Horvaatias toimunud FIBA ​​valikturniiri võitu on Saksamaa esimest korda pärast 2008. aastat olümpiamängude korvpalliturniiril tagasi. NBA väljakutelt on tiimi abistamas noored tulevikumehed Moritz Wagner ja Isaac Bonga, lisaks on väljakule panna kõvasti kogemust tugevatest Euroopa liigadest.

C alagrupp

Argentina

Argentina naaseb sel suvel olümpiale peatreener Sergio Hernandezi käe all, kes juhendas meeskonda 2008. ja 2016. aasta olümpiamängudel. Koondist juhib NBA mängijate kolmik: Facundo Campazzo, Gabriel Deck ja Luca Vildoza. Meeskond on praegu FIBA ​​maailma edetabelis 4. kohal.

Jaapan

Jaapan osaleb turniiril kui suvemängude korraldaja. Yuta Watanabe ja Rui Hachimura toovad meeskonda NBA talenti ja üritavad Jaapanit karmist C alagrupist edasi viia.

Hispaania

Pärast 2016. aasta Rio mängudel pronksmedaliga lõpetamist ning hõbedaga 2012. ja 2008. aastal näib Hispaania olevat sel suvel Tokyos taas medalipretendent. Hispaania nimekirjas on nii kogemus kui ka NBA talent, meeskonda veavad Pau ja Marc Gasol, Willy ja Juancho Hernangomez ning Ricky Rubio.

Hispaania on praegu FIBA ​​maailma edetabelis 2. kohal, jäädes alla ainult Ameerika Ühendriikidele.

Sloveenia

Dallas Mavericksi superstaar Luka Doncic viis Sloveenia kõigi aegade esimestele olümpiamängudele. Ta on olümpiavõistluse üks suurimaid nimesid ja võib Sloveenia selles alagrupis kõigile kõvaks pähkliks muuta.

Turniirisüsteem ja võitja selgitamine

Igast kolmest alagrupist saavad kindlalt edasi kaks paremat meeskonda. Lisaks neile pääsevad veerandfinaali veel ka kõigi kolme alagrupi peale 2 parimat kolmanda koha meeskonda. Nii saadaksegi 8 meeskonda, kes jätkavad mänge väljalangemismängude formaadis kuni võitja selgumiseni. Loomulikult mängitakse ära ka kolmanda koha otsustav mäng.

scroll to top