fbpx
Close

Toomas Kandimaa: kui kaitses kohe alguses pingutama ei hakka, siis mängud lõppevadki nii

Avatar
-Toomas Kandimaa ja Tartu Ülikool Maks & Moorits | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas viienda järjestikkuse kodumängu Paf Eesti-Läti liigas võõrustades Rakvere Tarvast. Seni kodus hästi mängindu Tartu meeskond lasi külalised juba avapoolajal heasse viskehoogu ja nii võttis Tarvas kindla 93:72 võidu.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud üle paarisaja korvpallisõbrad olid tunnistajaks Tartu meeskonna selle hooaja ühele kesisemale esitusele. Tartu Ülikool suurim punktitooja oli juba harjumuspäraselt William Rayman 25 punkti ja 10 lauapalliga. Hendrik Eelmäe lisas 14 punkti ja viis lauapalli. Oliver Suurorg viskas 10 punkti. Värske täiendus Charles Barton alles otsis oma mängurütmi ja viskas seitse punkti.

Rakvere Tarva parim oli Riley Hayes 21 punkti ja seitsme lauapalliga. Seitsmest kaugviskest viis tabanud Egert Haller lõpetas 17 punkti, kuue lauapalli ja viie korvisööduga. Sten Saaremäel viskas 15, Devin Harris 13 ja Renato Lindmets 12 punkti.

Tartu meeskonna peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai määravaks kehv esitus kaitses. “Saime hea õppetunni, et kui kaitses kohe alguses pingutama ei hakka, siis mängud lõppevadki nii. Kõik hakkab üks-üks kaitsest pihta. Kui keegi eksib, siis peavad teised päästma hakkama ja Tarvas kasutas selle täna hästi ära. Nad said mängida sellist mängu nagu tahtsid ja seda meil hiljem tagasi teha oli väga keeruline. Me ei ole nii head viskajad, et suudaks visata 93 punkti mängust, peame suutma ikka kaitsega mängu kontrollida,” sõnas Kandimaa klubi pressiteate vahendusel.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas neli võitu ja neli kaotust. Sama palju võite-kaotuseid on ka Rakvere Tarval. Liigamängudes tuleb nüüd paarinädalane paus ja selle aja jooksul peetakse Tallinnas ära koondise koondise turniir. Esmakordse koondise kutse on saanud ka Tartu mängijad Robin Kivi ja Hendrik Eelmäe.

scroll to top
Inline
Inline