fbpx
Close

Toomas Kandimaa: kuna kogemusi pole, siis tuleb panna agressiivselt ja vihaselt

Avatar
-Toomas Kandimaa | Foto: Diana Jesin/TÜASK

Sel nädalavahetusel anti Eesti poolel avalöök Paf Eesti-Läti korvpalliliigale ning pühapäeval alustas konkurentsitult kõige noorem tiim Tartu Ülikool hooaega ootamatult suure võiduga. Tallinnas Sõle spordihoones mängiti veenvalt 100:73 üle Tallinna Kalev/TLÜ.

Kahe hooaja vahel Tartu esindustiimi peatreeneriks tõusnud Toomas Kandimaa rääkis Korvpall24.ee portaalile pärast kohtumist, et hästi tehtud eeltöö oli üheks võidu võtmeks ning Kalevi poolel oli põhimõtteliselt vaid üks mängija, kes suutis tema jaoks teha oodatust parema esituse.

Seejuures hoiatas meeskonna agressiivse kaitsemänguga rahul olnud Kandimaa, et esimesest liigamängust ei tohi teha kaugeleulatuvaid järeldusi. Kandimaa teab, et kui pühapäevased Tartu meeskonna kangelased peaksid järgmistes kohtumistes kehvalt esinema, siis esitavad ajakirjanikud kohe hoopis teist laadi küsimusi.

Uuele peatreenerile pole ilmselt poistelt paremat kingitust, kui alustada uut liigahooaega sellise võiduga?

Jah, muidugi. Suur tänu poistele! Kindlasti on võiduga parem alustada kui kaotusega. Aga ma just rõhutasin ka (riietusruumis), et meil pole pikalt hingetõmbeaega. Juba kolmapäeval on järgmine mäng. Asjad siin elus nii kergesti ei käi ja ei tohi keskendumist maha lasta. Peame olema juba järgmiseks mänguks valmis.

Tartu on väga noor tiim, kuid pärast alguse väikest puterdamist saite oma mängu kenasti jooksma ja hoidsite kohtumist dikteerides pidevalt sellist 5-10-punktilist edu. Kuidas see teil õnnestus?

Eks nagu peatreenergi on värske, on ka mehed noored ja mängu algus oli rabe tõesti. Tegime kohati ka lapsikuid vigu. Mehed on noored, hooaja algus ja kõik tahavad näidata, mida nad teha oskasid. Pudistamist oli omajagu. Õnneks teisel veerandajal saime paremini oma asjad käima.

Aga nii noorel meeskonnal teha vaid 7 pallikaotust, see tundub uskumatu number. Kas ka peatreeneri jaoks?

Jah, aga eks siin tuleb otsida vastust ka vastaste kaitsemängust. See näitab, et Kalev ei suutnud meid nii kõvasti suruda, et pallid oleks ära kadunud. Aga loomulikult on 7 hea number selles lahtris.

Oli see Sinu jaoks üllatav, et Tallinna Kalev just teisel poolajal nii hambutuks jäi?

Me teadsime, kes neil liidrid on ja keskendusime selle peale, et neil meestel hoog maha võtta. Paar meest üllatasid mingitel hetkedel, aga üldpildis saime (Brandis) Raley-Rossi enam-vähem kinni. (Emmanuel) Wembi võib-olla üllatas, aga tema korvid tulid ka pigem võitluse pealt. Temalt ehk ei oodanud nii head mängu, aga üldjoontes olime kõigeks valmis.

Tartu tegi lõpuks 28 isiklikku viga, mis on 11 viga rohkem kui vastased. Kas sellist agressiivset vea piiril mängu võivad ka järgmised vastased teilt oodata?

Ega ma nüüd kõike ka välja ei räägi, mida järgmised vastased ootama peaksid või ei peaks (Muigas.). Noorte tiimide asi see on ja peame kogu aeg vihaselt panema, ei saa kogenud meeste mängu mängida, kuna kogemusi pole. Siis tulebki panna agressiivselt ja vihaselt.

Kui palju nendest vigadest oli Sinu jaoks n-ö häid vigu ja kui palju selliseid, mis polnud otseselt agressiivsest kaitsest tingitud, vaid keegi konkreetselt eksis kaitseolukordades?

Ikka-ikka neid rumalaid vigu tuli sisse päris palju. Ikkagi hooaja esimene mäng. Mingitel hetkedel peab tagasi ka hoidma. Loodetavasti saab hooaja jooksul see asi veel paremaks.

Noored välismaalased (Will) Rayman ja (Channel) Banks tegid esimese mängu kohta suurepärased esitused, kuidas treenerina rahule jäid?

Me ju teadsime algusest peale, kelle me siia toome. Lootused on nende peal ja seetõttu nad siin on, et võistkonda tugevdada. Täna nad vedasid hästi välja, eks edasi näitavad järgmised mängud, kuidas nad jätkavad. Seda ühte võitu hooaja alguses ei tasu üle tähtsustada. Hea ütlus on, et sa oled täpselt nii hea, kui sa olid viimasel mängul. Kogu aeg tuleb uus mäng ja kui nad järgmise esituse kehva teevad, siis sa küsiksid minu käest hoopis teisi küsimusi.

Karika veerandfinaalseeria kordusmäng Kalev/Cramoga on teil hetkel edasi lükatud. Kui sassi see Sinu plaanid on löönud?

Ega ma ei varja, et meie jaoks oli pettumus, et me ei saanud nendega ära mängida. Nüüd jäi meil mängupaus siia tulles pikaks ja tõenäoliselt sellest tingituna ka kohtumise algus oli rabe. Tallinna Kalev sai kaks head kohtumist Raplaga ja eduelamuse kaasa. Meil jäi lihtsalt tühi auk. Aga noh, elame sellises olukorras, kus me paljusid asju ette ei tea. Järgmine mäng on meil 17. oktoobril Kalev/Cramoga ja ma hetkel ei tea, kas me mängime seda või ei. Ütleme ausalt, et see segab küll. Tahtsime mõningaid asju just Cramo vastu proovida, aga mida sa proovid, kui (matši ei toimu).

Erinevates ennustustes on Tartu Eesti klubidest pandud pigem pingerea lõppu. Kas see on teie jaoks kuidagi eraldi motiveeriv ka, et nendel, kes teisse ei usu, üritada suu lukku panna?

Need, kes meid panid sinna viimaste sekka, eks nad teavad paremini. Meie ei saa teistmoodi midagi näidata kui ainult väljakul.

scroll to top
Inline
Inline