Treier ja Montegranaro seljaga vastu seina, Erkmaa koduklubi on finaalist ühe võidu kaugusel

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight vandus reede õhtul Itaalia esiliiga ehk Serie A2 kolmandas veerandfinaalmängus võõrsil alla Bergamole 77:86 ning jäi seerias 1:2 kaotusseisu.

Montegranaro võitis avaveerandi küll 21:14, kuid poolajaks oli vahe vähenenud kahele punktile (39:37) ning enne viimast kümmet minutit oldi juba 54:57 kaotusseisus. Viimase veerandi alguses pääses Montegranaro veel kahel korral kahe punktiga ette, kuid seejärel tegi Bergamo otsustavaks saanud 13:0 spurdi.

Pingilt sekkunud Treier viibis väljakul 16 minutit, mille jooksul viskas ta 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/4), võttis 2 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi Eesti koondislane ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Treieri meeskonnakaaslane LaMarshall Corbett, kelle arvele kogunes 25 punkti. Bergamo parimad skooritegijad olid Lorenzo Benvenuti ja Giovanni Fattori, kes viskasid mõlemad 20 punkti.

Seeria neljas mäng, mis Montegranarole kaotuse korral ka viimaseks jääb, peetakse pühapäeval Bergamos.

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas ehk Serie B-s alistas Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Ge.Vi. Basket oma alagrupi kolmandas poolfinaalmängus kodus Palestrina Citysightseeingu 67:65 ning asus seeriat 2:1 juhtima.

Napoli tegi vahe sisse avapoolajal, võites esimese veerandi 22:12 ning teise 15:11. Teisel poolajal hakkas Palestrina vahet vähendama ja jõudis veel kaks minutit enne lõppu ühe punkti kaugusele, kuid võõrustajatel õnnestus siiski napist edust kinni hoida.

Algviisikus alustanud Erkmaa kogus 18 mänguminutiga 8 punkti (kolmesed 2/4, vabavisked 2/2) ja 2 lauapalli. Negatiivse poole pealt kanti eestlase kontosse üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Napoli resultatiivseimaks kerkis Adrian Chiera, kes viskas 18 punkti. Palestrina parim punktitooja oli Ignacio Ochoa 19 silmaga.

Kolme võiduni peetava seeria neljas kohtumine toimub pühapäeval taas Napoli koduväljakul.