fbpx
Close

TTÜ Korvpallikooli mängumees läks õnne proovima USA keskkooli

-Roger Mäemets | Foto: Siim Semiskar

-Roger Mäemets | Foto: Siim Semiskar

Eesti noorkorvpallureid on uuel hooajal USA-s mängimas erinevatel tasemetel küllalt arvestatav hulk. Hiljuti lisandus sellesse nimekirja 18-aastane TTÜ Korvpallikooli ääremängija Roger Mäemets. 195 cm pikkuse noormehe uueks mängupaigaks sai Wesley Christian’i keskkool.

Eelmisel hooajal alustas mängumees hooaega G4S Noorteliiga esiliigatiimis, kuid piirdus seal ühe kohtumisega ning pallis ülejäänud hooaja TTÜ Korvpallikooli II liiga meeskonnas. 11 mänguga kogus ta keskmiselt 20,5 minutit, 5,4 punkti, 4,4 lauapalli ja 1,2 korvisöötu.

“Wesley Christian High School Asub Kentuckys, väikeses Allen City’s,” selgitas Mäemets Korvpall24.ee portaalile ja lisas: “USA-sse tulek on mul pikalt plaanis olnud, sest eesmärk on jõuda NCAA 1. divisjoni ülikooli. Leidsin, et õige tee oleks läbi USA, et rohkem silma jääda.”

“Kooliga tekkis kontakt läbi Elite Euro Talent programmi ja mulle tehti väga hea pakkumine. Kuna siin koolis on väga head võimalused, siis ei hakanud teisi variante uurimagi. Siin on tase korralik, kuna kahel viimase aasta mängijal on mitmeid pakkumisi laual. Siin käiakse poisse vaatamas ja uurimas ning on võimalus ka endal silma jääda,” sõnas Mäemets.

Tema sõnul käib koolitöö tavapäraselt esmaspäevast reedeni, aga koduseid ülesandeid väga ei jäeta. Kui neid aga on, siis üritatakse juba koolis järgmise päeva õppetükis ära teha, sest ühiselamusse naastes tuleb ennast kohe valmis panna trennideks. “Kool lõpeb kella kolmest. Kell 16 teeme umbes tund aega jõusaali, kella 17-st on söömine ja siis 19-20 ajal on kahetunnine saalitrenn.”

Koolivõistkonnal peaks uuel hooajal olema kokku 45-50 võistlusmängu, millest osad on erinevad kohalikud õpilasliigad ning osad lihtsalt sõpruskohtumised. Kuni mängude alguseni tuleb uue olukorraga kohaneda. “Kohal olen siin olnud mõne nädala. Alguses on harjumatu olnud see kristlik suund, aga nüüd olen juba suhteliselt harjunud,” tõi Mäemets välja aspekti, mille peale ise ei oskaks kohe tullagi.

 

View this post on Instagram

 

Top Estonian ?? prospect Roger Maemets just landed at his new school in Kentucky, USA ????

A post shared by Elite Euro Talent ??? (@eliteurotalent) on

scroll to top