fbpx
Close

TalTech lõpetas komplekteerimise kahe juba kogemustega noormängijaga

-Marek Ojamäe | Foto: Siim Semiskar

-Marek Ojamäe | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas esmaspäeval viimased kaks pusletükki, kui meistriliiga tiimi ja esiliigameeskonna vahel hakkavad ennast jagama noormängijad Marek Ojamäe ja Martin Otto Parve.

20-aastane ja 198 cm pikkune Parve alustab hooaega kaitseväes teenimise kõrvalt ning panustab võistkonna tegemistesse nii palju, kui aktiivne ajateenistus seda võimaldab.

Tema näol on tegemist Tartus küllalt hilja korvpalli juurde jõudnud noormehega, kes eelmisel hooajal tegi TalTechi särgis oma kõrgliigadebüüdi ära. Eesti-Läti liigas jäi tema saldoks kaks kohtumist ja Eesti meistriliiga play-offis pääses platsile ühes mängus. Esiliigas kogus Parve Tamsalu Los Toros/TalTechi eest 23 mänguga keskmiselt 15 minutit, 5 punkti ja 5 lauapalli.

KK Hitos esimesed korvpallitarkused omandanud 18-aastane ja 194 cm pikkune Ojamäe on viimastel aastatel esindanud TTÜ Korvpallikooli noortetiime ning õppinud Audentese Spordigümnaasiumis, kus pallinud G4S Noorteliiga tiimiga nii meistri- kui esiliigas. Hooajal 2017/18 kaheksas kõrgliigamatšis väljakul käinud tagamees kogus mullu esiliigas 16 mänguga keskmiselt 9 punkti, 4,6 lauapalli, 2,1 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget.

“Marek ja Otto on noored mängumehed, kes eelkõige saavad oma mänguminutid kätte esiliigavõistkonnas. Aga usun ja loodan, et hooaja jooksul saavad nad end tõestada ka esindusmeeskonnas,” sõnas Gert Kullamäe klubi Facebooki lehel.

TalTechi meeskond on uuele hooajale vastu minemas koosseisus: mängujuhid Norman Käbin ja Eric Schmalz, “number kahed” Sten Olmre ja Sander Viilup, “kahed-kolmed” Gregor Arbet ja Leemet Böckler, ääremängijad Joonas Järveläinen ja Oliver Metsalu, suured ääred Toomas Raadik ja Levi Martin Giese, tsentrid Karl-Kristjan Karpin ja Rait Tammet ning viimati mainitud Parve ja Ojamäe.

scroll to top