Tubli mängu teinud Rosenthal ja Niits ei suutnud U20 koondist kaotusest päästa

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis pidas täna Bulgaarias Sofias toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel viimase kohtumise, kui 13.-14. kohamängus tuli tunnistada Gruusia 88:64 paremust.

Avaveerand kuulus Gruusiale 23:17 ning poolajaks juhiti 45:34. Kahel järgneval veerandajal pidi Eesti samuti vastase 23:16 ja 20:14 paremust tunnistama ning seega saadi kokkuvõttes 24-punktiline kaotus.

Tormi Niits viskas Eesti parimana 14 punkti ja kogus ka 14 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 13 silma ning Tom Kaldre nimele jäi 10 punkti. Võitjate parimaks kerkis George Korsantia 27 punkti ja 17 lauapalliga.

Eesti saavutas nii turniiril 22 meeskonna seas 14. koha. Esikoha nimel heitlevad täna Poola ja Sloveenia ning pronksimängus lähevad vastamisi Läti ja Venemaa.