Tüdrukute U16 koondis lõpetas Balti matši kaotusega turniiri võitnud Lätile

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

U16 vanuseklassi Balti matši viimases mängus kaotas Eesti tütarlaste koondis turniiri esikoha teeninud Lätile 62:52.

Avaveerandi kaotasid eestlannad 13:14. Poolajapausiks suurendasid lõunanaabrid vahe neljapunktiliseks, 28:24. Kolmas veerandaeg kuulus vastastele 19:17 ning otsustavat neljandikku alustati lätlannade 41:47 juhtimisel. Viimasel veerandil oli püsis vahe kümne punkti piirimail ning kohtumine lõppes seisult 62:52, kirjutab Basket.ee.

Eestlannade resultatiivsem oli naiskonna parimaks mängijaks valitud Anna Gret Asi, kes kogus 21 punkti ja viis lauapalli. Marie-Anette Sepp toetas teda 9 punkti ja 7 lauapalliga. Läti parimana tõi Madlene Gerke 13 silma ja viis lauapalli.

Koondise peatreener Pierre Bressant sõnas mängujärgselt Basket.ee-le antud intervjuus, et turniir andis tunnustust mänguvormi positiivsest tõusukõverast: “Mängud näitasid, et suudame tasavägiselt mängida A-divisjoni võistkondade vastu. Järelikult suudame seda ka B-divisjonis. Võrreldes jaanuarikuise BSBC turniiriga on arenguhüpe olnud väga suur. Aasta alguses ei osanud tüdrukud võitudest mõeldagi, kuid täna on nad kurvad, sest kaotasime.”