Eesti koondis alistas U18 EM-il kindlalt Austria ning tagas koha veerandfinaalis

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Makedoonias Skopjes toimuvatel B-divisjoni U18 Euroopa meistrivõistlustel alistas Eesti koondis oma alagrupi viimases mängus 85:64 Austria, millega pääseti ka edasi veerandfinaali.

Esimese veerandaja võitis Eesti 20:11 ja poolajale siirduti 49:20 eduseisus. Kolmas veerandaeg kuulus küll Austriale 18:11 ja samuti viimane neljandik 26:25, kuid kaotusseis oli nende jaoks juba liiga suur ning kokkuvõttes teenis Eesti 21-punktilise võidu.

Henri Drell viskas Eesti parimana 17 punkti ja kogus 6 lauapalli. Oliver Suurorg lisas 13, Karl-Kristjan Karpin 12 ja Artur Konontšuk 10 silma ning 6 lauapalli. Austria resultatiivseim oli Paul Isbetcherian 18 punktiga.

Veerandfinaalis saab B-alagruppi kuuluv Eesti omale vastaseks A-alagrupist tõenäoliselt Valgevene meeskonna, kellel seisab täna ees kohtumine Rumeeniaga. Grupi liider Portugal kohtub Šveitsiga ja eeldatavalt nopivad sealt portugallased võidu, mis tähendab, et Valgevene tagab edasipääsu teisena.