fbpx
Close

U18 tüdrukutel jääb pandeemia tõttu MM-il mängimata, naised alustasid ettevalmistust EM-iks

-Eesti naiste ja U18 3x3 korvpalli koondised | Foto: tanavakorvpall.ee

-Eesti naiste ja U18 3×3 korvpalli koondised | Foto: tanavakorvpall.ee

Eesti naiste 3×3 koondise kandidaadid alustasid TalTechi spordihoones kahenädalast FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste laagrit, mis kulmineerub 22. augustil kontrollturniiriga Soomes Espoos.

Naistega ühinesid ka Eesti U18 3×3 tüdrukute koondise kandidaadid, kes teisipäeval said rahvusvaheliselt korvpalliliidult teada, et augusti lõpus Ungaris toimuva pidanud FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlused jäävad Covid-19 pandeemia tõttu ära.

“Kahju on tüdrukutest, kel jäi oma viimasel noortekoondise suvel mängimata nii saalikorvpalli EM-il kui nüüd ka 3×3 MM-il. Samas tuleb hoida pea püsti ning edasi treenida, kuna septembris ootab naisi loodetavasti ees juba EM-finaalturniir. Järgmise aasta suursündmus, milleks valmistuda, on mai lõpus Austrias toimuv olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir,” ütles laagrit juhendav Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla tanavakorvpall.ee portaali vahendusel.

Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) andis teada, et U18 3×3 MM-i ärajäämine ei sõltunud olukorrast Ungaris, vaid paljude osalevate riikide turniirist loobumise tõttu, kuna piirid on seoses pandeemiaga mitmetes riikides kinni ning lennuvõimalused minimaalsed. Samas kinnitas FIBA, et töö jätkub augusti lõpus Ungaris toimuva FIBA 3×3 World Tour etapiga, kuhu pääses ka 3×3 Tallinn Open turniirilt pääsme saanud Linnujalgade võistkond ning lähima kahe nädala jooksul otsustatakse septembrikuine 3×3 Euroopa meistrivõistluste toimumine.

Eesti sai FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistlustele finaalturniirile esmakordselt otsepääsme nii meeste kui naiste arvestuses.

scroll to top