fbpx
Close

Ukraina U18 3×3 olümpiakoondised tulevad Tallinnasse trenni

Avatar
-Ukraina 3×3 U18 koondis | Foto: Erakogu

Ukraina U18 3×3 olümpiakoondised tulevad sel nädalavahetusel Tallinna, et valmistuda oktoobris Buenos Aireses toimuvateks noorte olümpiamängudeks. Laupäeval osaletakse Kristiine 3×3 tänavakorvpalli turniiril ning pühapäeval kella 9:00st kuni 13:00ni peetakse koos Eesti U18 3×3 koondistega Kristiine Spordimajas maha avatud trenn.

Homsel Kristiine 3×3 tänavakorvpallil osaleb kokku 12 võistkonda, lisaks Ukraina U18 tiimile on kohal ka üks võistkond Rumeeniast. Võistlusi tulevad jälgima ka Tallinna Kalev/TLÜ mängijad ning treener Gert Kullamäe, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Eesti 3×3 korvpalli peatreeneri Siim Raudla sõnul on hea, et rahvusvaheline 3×3 võimalus tuleb enne olümpiat koju kätte. “Ukraina on sarnaselt Eestiga üks väheseid riike, kes noorte olümpiamängudele saab saata nii oma noormeeste kui neidude võistkonnad”, ütles Raudla.

FIBA 3×3 reitingus edestab Ukraina Eestit nii noormeeste kui neidude arvestuses – maailma reitingus ollakse noormeestega kolmandal kohal (Eestile 5. koht), neidude arvestuses Hiina järel maailma teisel kohal (Eesti on 4. kohal).

Eesti U18 3×3 koondised mängivad oktoobris Buenos Airese noorte olümpial koosseisus:

* noormehed: Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint, Arthur Herman Entsik ja Jaan Erik Lepp,
* neiud: Victoria-Ida Vähi, Johanna Eliise Teder, Janne Pulk ja Martha-Liisa Oinitš.

Eesti 3×3 koondised lendavad Eesti olümpiadelegatsiooniga Buenos Airesesse 2. oktoobril, 3×3 turniir toimub 7.-17. oktoober.

scroll to top
Inline
Inline