Üllatusvõidu saanud Jürgens ja Oral Roberts jõudsid NCAA finaalturniiril 32 parema hulka

-Carlos Jürgens | Foto: AFP/Scanpix

Carlos Jürgensi koduvõistkond Oral Roberts Golden Eagles alistas NCAA finaalturniiri avaringis üliõpilasliiga tippmeeskondade sekka kuuluva Ohio State Buckeyesi lisaaja järel 75:72 ning pääses 32 parema sekka.

Oral Roberts juhtis esimese 20 minuti järel 36:33 ja normaalaja lõpuks oli seis 64:64. Kohe lisaaja alguses haaras Oral Roberts ohjad otsustavalt enda kätte. Lõpusekunditel oli Ohio State’il veel võimalus mäng viigistada, kuid Duane Washington jr-i kaugvise ei tabanud.

Algviisikusse kuulunud Jürgens sai mänguaega koguni 42 minutit (tema isiklik rekord), mille jooksul viskas ta kuus punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), hankis kolm lauapalli, jagas kuus resultatiivset söötu ja tegi viis vaheltlõiget. Kahe viimase näitaja poolest oli eestlane mängu parim. Lisaks tegi ta ka kolm isiklikku viga. Kuus korvisöötu on Jürgensi ülikoolikarjääri rekordi kordamine, vaheltlõigete osas püstitas eestlane aga isikliku tippmargi.

Vaid seitsme mehega mänginud Oral Robertsi parimad skooritegijad olid kõik 45 minutit platsil viibinud Kevin Obanor ja Max Abmas, kes kogusid vastavalt 30 ja 29 punkti. Obanori arvele kogunes ka 11 lauapalli. Abmas on 24,4 punktiga mängu kohta NCAA parim korvikütt. Kaotajate resultatiivseim oli E.J. Liddell 23 punkti ja 13 lauapalliga.

Associated Pressi ja USA Today poolt koostatavates edetabelites hinnati Ohio State’i NCAA tugevuselt seitsmendaks meeskonnaks.

Oral Robertsi järgmine vastane on Florida, kes täna alistas lisaaja järel 75:70 Virginia Techi.