fbpx
Close

Ural lõpetas tiheda ajagraafikuga turniiri võidukalt. Alar Varrak: saime selgust, et hooaeg tuleb väga ettearvamatu

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Alar Varraku juhendatav Venemaa tugevuselt teise liiga klubi Jekaterinburgi Ural osales 10.-15. septembril Iževskis toimunud “Kupoli” karikaturniiril, kus saadi kaks võitu ja kolm kaotust.

Avapäeval mindi vastamisi Vladivostoki Spartak Primorie tiimiga ning vastu tuli võtta valus 86:89 kaotus. Turniiri võõrustaja Iževski Kupol-Rodniki alistati seejärel 100:95, misjärel jäädi 77:84 alla Jekaterinburi Uralmašile ja 86:89 Južno-Sahhalinski Vostok-65 meeskonnale. Pühapäeval toimunud viimases mängus teeniti 77:72 võit Ufa Ufimetsi üle.

Urali kõik turniiril osalenud vastased kuuluvad algaval hooajal samuti samale liigatasandile ehk Venemaa Superliigasse. Antud turniiri võitis Spartak Primorie (5 võitu), teiseks jäi Vostok-65 (4-1), Ural ja Ufa kogusid järgmistena 2 võitu ning kolm kaotust ja ühe võidu said kirja Iževski ning Uralmaš. Urali poolelt kerkis suurimaks skooritegijaks mullu Riia VEF-is pallinud tagamees Arturs Ausejs, kes tõi keskmiselt 16,0 punkti. Aleksandr Semenjuk järgnes 13,6 punktiga.

“Tänane mäng oli mu jaoks väga eriline, sest kunagi polnud ma nii vara mõnes mängus osaline olnud. Hommikusöök oli kell 07:00 ja 06:30 tuli seega ärgata (mäng algas kell 11:00 – toim.). Kummagi meeskonna esitus oli kesine. Kõigi turniiril osalenud võistkondade jaoks oli kuue päeva sees viis mängu. Ma ei otsi vabandusi, aga see on keeruline ajagraafik ja lisaks täna ka ebatavaliselt varajane algus. Sellest hoolimata oli see mulle uus ja huvitav kogemus,” vahendab Urali koduleht Alar Varraku turniirijärgseid muljeid.

“Viimases mängus oli tavapäraselt teistele turniiril toimunud matšidele 40 minutit võitlust. Võitsime ja see on hea. Turniiri kohast rääkides võime saada 3.-5. koha (Ural jäi kolmandaks – toim.), mis pole halb, kui võtta arvesse seda, et tulemused pole hetkel tähtsad. Suutsime mitmeid asju oma mängus parandada. Tahan tänada turniiri organiseerijaid, see oli meile väga kasulik. Tõdesime, et meistrivõistlused saavad olema väga huvitavad ja toovad meile erinevaid mänge ning ootamatuid tulemusi. Naaseme nüüd Jekaterinburgi ja jätkame ettevalmistusperioodiga, sest kuigi palju pole enam esimese mänguni jäänud.”

“Suur tänu ka poolehoidjatele, kes tunnevad muret meie pärast. Ärge laske end praegustel tulemustel heidutada. Teeme tööd ja võidud hakkavad kindlasti tulema. Näeme peagi!” lõpetas Varrak.

Urali jaoks algab hooaeg 6. oktoobril, kui võõrsil minnakse vastamisi eelmise hooaja üheksanda koha omaniku Moskva oblasti Himki duubelmeeskonnaga.

scroll to top