fbpx
Close

Uue välisklubiga lepingu sõlminud Maaja Bratka: hetkel on ebaselge, mis sellest saab

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Maaja Bratka oli Prantsusmaa kõrgliigas tegemas ilusat hooaega, kui vigastus selle enneaegselt lõpetas. Eesti naistekoondislane rääkis Korvpall24.ee portaalile hooaja lõpus vastu võetud otsusest ning miks ei ole ta kodumaale naasnud.

Sel hooajal Prantsusmaa kõrgliigas mänginud ning Montbrisoni liidriks kerkinud Maaja Bratka statistilisteks näitajateks jäid keskmiselt platsil viibitud 30,5 minutiga 18,5 punkti, 6,8 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu.

Heas hoos Bratka viimaseks mänguks jäi veebruari keskel peetud kohtumine Raze vastu. Meie naiskoondislane alustas mängu algviisikus ning jõudis platsil viibida pea kolm minutit, kui vastane külje pealt ta maha jooksis ning selle tulemusena põlv viga sai. Kui esialgsel vaatlusel vigastus tõsine ei tundunud ja plaan oli eemale jääda paarist mängust, siis põhjalikul uurimisel osutus ristatisidemete vigastus nii tõsiseks, et vajab kirurgilist sekkumist. Operatsioonilauale Bratka veel pääsenud ei ole. “Algselt pidi operatsioon toimuma 24. märtsil, aga koroonaviiruse tõttu lükati see edasi. Kui midagi ei muutu, siis pääsen lõikusele mai lõpus.”

Seoses eriolukorraga lõpetas Montbrison treeningud märtsis ning lubas välismängijad tagasi kodumaale. Kuna Bratka ootab operatsiooni, siis ei ole ta saanud veel Eesti naasta. “Hetkel on plaanis peale operatsiooni minna Capbretoni kolmeks nädalaks taastusravile ja pärast seda koju tulla.” Kuigi hooaeg lõpetati varem, siis oma kuludega Bratka Prantsusmaal elama ei pea. “Klubi hoolitseb minu eest, leping kehtib juuni lõpuni ja kõik tingimused on täidetud.”

Tõusude ja mõõnadega kulgenud hooaja lõpus otsustas Bratka, et ei soovi Montbrisonis jätkata. “Põhjuseid oli mitmeid, kuid jätan need enda teada. Läheme klubiga sõpradena lahku ja ma ei välista, et kunagi siia tagasi tulen. Hooaeg algas keeruliselt, mida aeg edasi, seda paremini hakkasid mängud minema. Hea hoog tuli sisse, aga siis tuli ka vigastus,” võtab ta hooaja kokku.

Põhjust klubist lahkumiseks andis ka uue klubi huvi. “Enne vigastust sai ühe teise Prantsusmaa klubiga leping sõlmitud, kuid hetkel on ebaselge, mis sellest saab. Klubi soovis oodata ja olukorda analüüsida, eks aeg näitab,” tõdeb Bratka, kelle eeldatav taastusprotsess pärast operatsiooni võtab 9 kuud.

scroll to top