VAATA JÄRELE | Lääne-Virumaa karikafinaal kujunes hiigelpubliku ees Vahteri ja Saage duelliks

-RSK Tarvas | Foto: Ain Liiva/virukorvpall.ee

Lääne-Virumaa korvpalli karikafinaali tulises vastasseisus võitis Ilves Transport Kristo Saage 29 punkti toel küll esimese poolaja 47:43, kuid teisel poolajal võttis RSK Tarvas jõuga oma – 83:75 tähistas nende esimest karikavõitu.

Koguni 800 inimese silme ees lahti rullunud finaalmäng algas mõlemapoolsete võimalustega. Avaminutitel oli juhtivaks pooleks Tarvas, kuid Kristo Saage 16 punkti vedasid Ilves Transpordi esimese veerandaja lõpuks 28:22 juhtima. Ilves Transport kontrollis asjade käiku ka teisel perioodil, kuid Tarvas hingas ohtlikult kuklasse. Mitmel puhul pääses Väike-Maarja meeskond küll 7-8 punktiga juhtima, kuid mängu parimaks valitud Janis Vahter tõi tabavate kaugvisetega Tarva taas lähemale – poolajavile kõlades näitas tabloo seisuks 47:43. Esimesel poolajal “hullu pannud” Saagel oli kirjas juba 29 punkti oma meeskonna 47-st, kirjutab virukorvpall.ee.

Teise poolaja algus kulges endises rütmis. Mängu üheks murdehetkeks kujunes kolmanda veerandaja keskpaik, kui 55:50 eduseisul sai vigastada Ilves Transpordi korvialune jõud Raido Villers, kes enam mängu jätkata ei saanudki. Vaid poolteist minutit hiljem säras tablool viigiseis ning lõpuks ka Saage ohjeldamisega hakkama saanud Tarvas võitis kolmanda veerandaja 25:17, mille tulemusel asuti viimaseks veerandajaks 68:64 juhtima.

Tasavägine heitlus jätkus ka kohtumise viimasel perioodil, kuid Tarvas enam kätte võidetud initsiatiivi ja edu käest ei andnud. Kohtumise lõpus näidati parema treenituse ja pikema pingi toel kindlamat minekut ning võeti lõpuks raske ning hinnaline 83:75 karikavõit.

Võimsa kaksikduubliga sai võitjate ridades hakkama kohtumise parima mängija tiitliga pärjatud Janis Vahter, kes lisas 26 punktile ka 19 lauapalli. Mitmekülgse esitusega sai hakkama ka Renato Lindmets, kes viskas 9 punkti, noppis 17 lauapalli (sh 9 ründelauast) ning jagas 5 tulemuslikku söötu.

Ilves Transpordi poolel vastasid Kristo Saage 36 punkti, 9 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga ning Sven Pugonen, kes viskas 19 punkti, kogus 9 lauapalli ning tegi koguni 7 vaheltlõiget.