fbpx
Close

Fantaasia Fred läheb uuele aastale vastu ülinapi kaotusega

-Karl-Anthony Towns | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Karl-Anthony Towns | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Aastavahetuse paiku soovitakse lähedastele ja sõpradele head ja paremat ning killukest õnne. Viimasest on sel hooajal puudust tundnud ka Fred, kelle mänguvoorud ühel või teisel põhjusel pole tihti õnnestunud. Siinkohal edastab Fred ka enda meeskonna suunas parimad mõtted ning soovib mängijatele eelkõige tervist. Fredile endale oleks aga tarvis külma pead ning head närvi, sest hooaja põnevaim osa on kohe-kohe ees. 

Kalendriaasta viimase vooru lõpetas Korvpall24-ee “ilusa” kaotusega, kui jäädi võrdses heitluses 4-5 alla Orlando Young Gunsile (10.). Seerias, kus enamus kategooriaid jäi lausa nädala viimaste mängude otsustada, õnnestus Fredil võtta kolm nappi kategooriavõitu (lauapallid +5, söödud +3 ja blokid +1). Samas tuli vastu ka kaks kripeldama jäävat kaotuspunkti (vabavisked -0,4%, vaheltlõiked -1). Kahjuks pidid viimastest mängudest vigastuste tõttu eemale jääma Rodney Hood ja Dewayne Dedmon, jättes õhku nii mõnegi “aga”. Positiivse poole pealt tuleb mainida Jamal Murray kahte suurepärast esitust, milles Denveri tagamängija viskas kokku 77 punkti (kolmesed 13/18).  Rõõmu valmistab ka Derrick White`i areng ning mehe viimase kahe mängu keskmised näitajad – 11 punkti, 6,5 lauapalli, 3,5 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Vooru ainsaks üllatuseks võib pidada kolmanda asetusega Trust the Processi 3-6 allajäämist Emil Jobiidile (7.). Siinkohal peab arvestama, et seni stabiilset mängu näidanud Trust the Process pidi läbi ajama mitme võtmemängijata ning sai nädalaga kirja ainult 24 mängu (vs Emil Jobiidi 36). Tabeli tipus asetsevad The Trumps ja Tartu Kavalerid ei vääratanud ning jätkavad ka pärast 11. vooru kindlalt.

Kehvad visketabavuse näitajad ei lubanud Fredil roto-formaadis viimases mänguvoorus kõrget kohta saavutada. Nädalat jäi iseloomustama 66,5 punkti ja 17. koht, mistõttu läks hooaja tabelis 1 punkt kaduma (50->49). Üldises paremusjärjestuses kaotas liider The Trumps nädalaga 5,5 punkti, teisel positsioonil jätkav Tartu Kavalerid teenis nädalaga sama palju lisaks. S*ta Kotid tõusid viiendalt kohalt kolmandaks, vahetades kohad SK Socratesega. Korvpall24.ee ilustab tabeli viimast rida, vahe eelviimasega on 9,5 punkti.

Kuigi roto-formaadi edetabel on indikatiivne, siis peegeldab see siiski ka üldist tabeliseisu. Roto kaks esimest ning kaks viimast meeskonda on ka üldises liigatabelis sisuliselt samad. Huvitaval kombel on tabeli kolmas Tallinna Torm roto-formaadis alles 13. positsioonil. Torm mööduski viimase vooruga Trust the Processist ning hoiab kahe suure selja taga järgnevate ees õhkõrna edu. Korvpall24.ee üldkoht jäi samaks, kuid jõudis viimasele play-offi kohale pisut lähemale (10,5->8,5 võidupunkti).

TOP 20 mängijate paraadi juhatab jätkuvalt Anthony Davis, kes õigustas enda edetabelikohta möödunud voorus ka Fredi vastu. Ühes läinud nädala kohtumises lausa 48 punkti ja 17 lauapalli kogunud Davisele järgnevad Paul George ja James Harden. Houstoni Habemik on tegemas karjääri ühte parimat seeriat, kui viimases seitsmes mängus on visanud vähemalt 35 punkti ning jaganud 5 söötu. Märkamatult on viiendaks kerkinud Bradley Beal, kes John Walli vigastuse tõttu võib sattuda veelgi paremasse hoogu. Tagasihoidliku hooaja alguse teinud Karl-Anthony Towns (6.) on samuti vormi kogumas ning seda kinnitavad viimase kolme mängu keskmised näitajad – 28,3 punkti (visked mängust 56%, kolmesed 6/12), 19 lauapalli, 5,3 söötu ja 3 blokki. Fredi meeskonna liider Ben Simmons paikeb 35. real, korraliku nädala teinud Jamal Murray on tõusnud TOP 50-e lähedale (52.).

Uue aasta esimene mänguvoor viib Korvpall24.ee vastamisi Trust the Processiga (4.), kelle ridades tuleb platsile ka eelmainitud Karl-Anthony Towns. Meeskonna tuumikusse kuuluvad veel Mike Conley, Brook Lopez, Jarrett Allen ja hetkel vigastuspausil olev Otto Porter Jr. Eelmise vooru tulemuste võrdlus annaks 5-4 paremuse Fredile, seega on oodata põnevat lahingut.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top