fbpx
Close

Valga-Valka keskmängija: vastased peavad tundma, et oleme nende väärilised

-Guntis Sipolinš | Foto: Siim Semiskar

-Guntis Sipolinš | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka/Maks&Moorits on tänavusel hooajal kümnest mängust vaid kaks võitnud, kuid uue peatreeneri Mihhail Karpenko tulekuga on meeskond uue hingamise leidnud ja seda kinnitab ka meeskonna keskmängija Guntis Sipolinš.

Esimene võit nopiti 19. septembril koduväljakul Läti Ülikooli vastu, kui tuldi suurest kaotusseisust välja ja pandi 62:58 oma paremus maksma. 24. novembril alistati Haapsalus põnevusmängus Rapla Avis Utilitas 83:81. Keskmiselt 9,9 punkti ja 7,9 lauapalli toonud Sipolinš sõnul on meeskonnas potentsiaali rohkem kui hetkel välja paistnud.

“Töötame kõvasti: peatreener tahab, et oleksime järgmiseks mänguks Tartu Ülikooli vastu valmis. Asume turniiritabeli põhjas ja peame võitma, et play-offi pääseda. Seni pole veel ühtegi tõsist puhkepäeva olnud. Mänguplaan erineb [endise peatreeneri Armands Misuse omast] nii kaitses kui rünnakul. Treener ütleb, et kui täidame tema korraldusi, aga need ei too edu, siis võtab ta süü enda peale,” rääkis 25-aastane Sipolinš sportacentrs.com lehele antud intervjuus.

“Praegune 13. koht ei vasta meeskonna ambitsioonidele. Uue peatreeneriga esimestes mängudes olid BK Ventspils ja Riia VEF erandid, sest tegemist pole meie masti võistkondadega, aga tähtis on igat mängu minna võitma. Treener nõuab, et peame end teistele meeskondadele tõestama. Tahame, et vastased tunneksid, et oleme nende väärilised.”

Varasemalt Turibas ja Jurmalas pallinud ning enne Valga-Valka tiimiga liitumist viimased kolm hooaega BK Ogre meeskonda esindanud 207 cm pikkune keskmängija pole enne sedavõrd rahvusvahelise meeskonna lüliks olnud. Lätlane tõdes, et mingil määral on see avaldanud ka tulemustele mõju, kuid päev-päevalt kokkumäng paraneb.

“Mu jaoks on tegemist esmase kogemusega mängida koos nelja ameeriklasega. Kahju, et nad (Clayton Wilson ja Stephen Brown- toim.) nii hilja liitusid, sest siiani pole kokkumäng veel kuigi ladus. Üldplaanis liigub meeskonnamäng aga õiges suunas. Omavahel suhtleme inglise keeles, mõned räägivad peatreeneriga ka vene keeles. Ameeriklased on pigem omaette, kuid treener püüab ikka meid kõiki – nii eestlasi, lätlasi kui ka ameeriklasi – suruda kokku ühtseks tervikuks,” lisas Sipolinš, kelle sõnul ta kaksiklinna klubis end leegionärina küll ei tunne.

Aasta viimasel kuul seisab Valga-Valkal ees neli mängu. Järjepanu võõrustatakse Tartu Ülikooli, TalTechi ning BC Kalev/Cramot. Seejärel sõidetakse 23. detsembril külla Jekabpils/SMScredit.lv tiimile, kes veel võiduarvet avanud pole ja kelle vastu piirilinna meeskond libastumist lubada ei saa.

scroll to top