Tassi koduülikool teenis hooaja suurima võidu, eestlase panus kesine

-Matthias Tass | Foto: smcgaels.com

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels teenis USA üliõpilasliigas NCAA oma senise hooaja suurima võidu, alistades koduväljakul Bethune-Cookman Wildcatsi 93:61.

Külalised alustasid kohtumist paremini, kuid seisult 11:18 tegi Saint Mary’s 11:0 spurdi ja poolajapausile siirduti Tassi koduülikooli 36:31 juhtimisel. Teise poolaja võitis Saint Mary’s koguni 57:30 ning võttis Bethune-Cookmani üle 32-punktilise võidu. Meeskonna senise hooaja varasem suurim võit pärines 12. novembrist, kui Utah Valley alistati 29 punktiga (92:63).

Eestlase panus jäi võidumängus tagasihoidlikuks. Vahetusmeeste pingilt alustanud Tass pääses väljakule 7 minutiks, mille jooksul võttis ühe lauapalli ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 viga.

Kaksikduubli teinud Jordan Hunter sai kirja 24 punkti ja 10 lauapalli, Jordan Ford lisas 23 silma. Kaotajate parim oli 13 punktiga Malik Maitland.

Saint Mary’s jätkab NCAA hooaega viie võidu ja nelja kaotusega. Järgmises mängus minnakse Eesti aja järgi öösel vastu laupäeva vastamisi New Mexico Ülikooli meeskonnaga (4-2).