fbpx
Close

Valga-Valka korvpallimeeskonnaga liitus kolmas ameeriklane

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpallimeeskond tugevdas oma ridu 26-aastase ja 191 cm pikkuse ameeriklasest tagamehe Clayton Wilsoniga.

Wilson esindas aastatel 2011-2015 USA üliõpilasliigas NCAA-s Princetoni tiimi. Seal peamiselt vahetusmängija rollis olnuna tõi ta oma viimasel hooajal 30 kohtumisega keskmiselt 6,7 punkti, kogus 1,2 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi 0,4 vaheltlõiget.

Nii tagamängija kui ka viskava tagamängija ehk combo guardi positsioonil tegutsev Wilson kuulus kahel järgneval hooajal Saksamaa tugevuselt kolmanda liiga ehk ProB meeskonda VFL Astrostars Bochumisse. Esimesel hooajal olid tema keskmisteks näitajateks 22 mängu kohta 28,1 mänguminutit, 13,6 punkti, 2,6 lauapalli, 2,2 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget. Teisel hooajal vastavalt 15 mängu, 27,4 mänguminutit, 12,1 punkti, 2,4 lauapalli, 1,9 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget.

Mullu pallis ta Uus-Meremaa kõrgliigas Super City Rangersis, kus tegi kaasa 14 kohtumises ja tema keskmisteks näitajateks olid 32,9 mänguminutit, 19,9 punkti, 2,5 lauapalli, 2,3 korvisöötu ja üks vaheltlõige.

Valga-Valka mängiv mänedžer Robert Peterson ütles Korvpall24.ee portaalile, et uus täiendus saabus Eestisse juba eile, kuid on lahtine, kas ta saab meeskonda aidata reedeses OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kodumängus Läti Ülikooli vastu. “Clay kaasategemine sõltub sellest, kas saame vajalikud üleminekud ja dokumendid tehtud. Kuna tema eelmine klubi asub Uus-Meremaal, on ajavahe meiega suur, ja asjade ajamine nõuab rohkem aega kui tavaliselt.”

“Loodame, et Clay mängujuhina teeb teised paremaks ja suudab ka ise skoorida. Lisaks loodan, et tekib suurem sisekonkurents, mis sunnib igat meest rohkem pingutama nii treeningutel kui ka mängudes,” lisas Peterson, kelle sõnul hoitakse mängijateturul endiselt silmad lahti.

Lisaks Wilsonile kuulub Valga-Valka tiimi veel kaks ameeriklast: viskav tagamängija Dashawn King ja korvialune jõud Carl Anthony Montgomery. Tänavust hooaega on meeskond alustanud nelja kaotusega.

scroll to top