fbpx
Close

Vallo Allingu on leidnud uue ala: proovin võrkpalli mängida ning seal avastada ja areneda

Avatar
-Vallo Allingu | Foto: Siim Semiskar

Vallo Allingu tegi korvpalli lühikese tagasituleku, et toreda showmänguga endist tiimikaaslast Martin Müürseppa 45. sünnipäeva puhul õnnitleda. Mürka “Viimasel lahingul” oli näha, et oskused pole endisel Eesti koondise keskmängijal kuhugi kadunud ning oli ilusaid hetki nii kaitses kui ka rünnakul. Oma parimal hooajal Eesti meistriliigas tõi Allingu 13,3 punkti ja 6,1 lauapalli kohtumises. 

Korvpall24.ee uuris, kui palju suur mees endiselt korvpalliga seotud on, millega ennast vormis hoiab ning mis leiva lauale toob. Üle pika aja Saku Suurhalli atmosfääris endiste tippudega mängimine pani Allingul silma särama: “Müürsepa üritus meeldis väga väga, siin ei ole variantigi. Kui Martin kutsub, siis tuleb tulla. Selliste mängijate vastu mängida oli väga kihvt.” Allingu hindas endist meeskonnakaaslast kõrgelt: “Paremat tiimikaaslast kui Martin, ei oska kuidagi tahta (koos Tartu Rockis ja Eesti koondises – toim.). Kahju, et nii vähe saime koos mängida, aga toredaid mälestusi on väga palju.”

Kui Mürka “Viimane lahing” välja arvata, siis pole Allingu juba ammu platsil käinud: “Pärast tippsportlase karjääri lõpetamist tegin veel ühe hooaja teist liigat. Võitsime selle ära ja nüüd ma ei ole neli aastat üldse kossu mänginud.” Seega kahe mehemüraka Gerd Kanteri ja Allingu duelli teises liigas ei maksa korvpallisõpradel oodata. “Gerd Kanter pole korvpalli mänginud, talle meeldib see. Mina olen nii pikalt mänginud, et aitab sellest. Teen muid asju, näiteks proovin võrkpalli mängida ja seal midagi avastada ning areneda,” valgustas rahvaliiga teise divisjoni võrkpallur uusi väljakutseid.

Korvpalliga pole Allingu praegusel eluperioodil üldse seotud. Kuhugi klubi juurde toimetama pole teda kutsutud: “Selleks peab ikka midagi oskama ka, sest näiteks ega endist mängijat ei saa mänedžeriks panna, selleks peab olema inimene, kes valdkonnast midagi teab. Praegu tegelen põllumajandusega ja kasvatan teravilja. Vili oli mul Martini mänguks juba ammu üleval.”

scroll to top
Inline
Inline