Varese võitles välja lisaaja, aga hooaeg piirdus veerandfinaaliga

Siim-Sander Vene | Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Itaalia korvpalli meistriliiga veerandfinaalis pidi Siim-Sander Vene kodumeeskond Varese koduväljakul vastu võtma napi 64:69 kaotuse Brescialt ning 0:3 seeria võiduga sammusid viimased edasi poolfinaali.

Brescia alustas kohtumist paremini, võites avaveerandi 14:8. Varesele kuulus teine veerandaeg 18:9 ja poolajale läksid nemad nii kolmepunktilises eduseisus. Järgmisel kümnel minutil suurendati vahe seitsmele punktile, aga 30 sekundit enne mängu lõppu pääses Brescia 60:58 ette. Viimasel hetkel tabas aga vajaliku lähiviske Tyler Cain ning 60:60 seisult mindi lisaajale. Tasavägine heitlus jätkus ka sealgi ning kui 15 sekundit jäi mängida, oli Varese 64:67 taga. Viimase korvi viskasid siiski külalised ja teenisid kokkuvõttes raske võidu.

Siim-Sander Vene mängis 40 minutit ja tõi selle ajaga 8 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 0/7, kolmesed 2/4). Eestlane võttis veel 12 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget, andis 3 korvisöötu, sooritas 3 isiklikku viga ja kaotas kahel korral palli.

Aleksa Avramovic oli Varese resultatiivseim 24 punktiga. Tyler Cain lisas 12 silma. Võitjate parimana viskas Lee Moore 17 punkti. Bryce Cotton tõi 15 ja Luca Vitali 14 silma ning 10 lauapalli.