Veideman aitas Mantova võidule endise tiimi üle, Treieri koduklubi alistas Jurkatamme leivaisa

-Rain Veideman ja Mantova | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia tugevuselt teises korvpalliliigas, Serie A2-s, jätkus pühapäeval 17. mängudevoor. Võistlustules oli nii Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea, mis läks koduväljakul vastamisi Udine G.S.E meeskonnaga kui ka Kaspar Treier koduklubi Montegranaro ning Mikk Jurkatamme Ravenna OraSi, mis läksid Treieri koduklubi koduväljakul vastamisi omavahel.

Rain Veidemani jaoks oli tänane kohtumine Udine klubi vastu printsipiaalne, kuna just Udine on klubi, kus eestlane eelmisel hooajal mängis ning mis kujunes lõpuks keeruliseks hooajaks. Täna peetud lahingust väljus võitjana siiski eestlase praegune koduklubi numbritega 82:64 (19:21; 25:12; 24:18; 14:13).

Kohtumine algas punkt-punkti mängus ning kulges nii ka suurema osa avaveerandjast. Teine neljandik õnnestus aga eestlase koduklubil oluliselt paremini ning veerandaja alguses tablool olnud kahepunktiline kaotus mängiti neljandiku lõpuks 11-punktiliseks eduseisuks.

Mantova suutis oma edunumbreid kasvatada ka poolajapausilt tulles, mil oma ründemängu leidis korralikult üles ka Veideman. Otsustavale veerandajale mindi vastu kodumeeskonna 17-punktilisest eduseisust. Kuigi Udine alustas viimast neljandikku hea rütmiga ning suutis vahe kiirelt vähendada kümnele silmale, siis rohkemaks külalistel jõudu ei olnud ning veerandaja lõpp kuulus taaskord Mantovale.

Võitjate poolelt säras kaksikduubliga Anthony Morse, kelle arvele kanti 19 punkti ning 12 lauapalli, millest tervelt 7 noppis Morse ründelauast. Rain Veideman viibis väljakul ligikaudu 33 minutit, mille jooksul viskas eestlasest tagamängija 10 silma (kahesed 1/6, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2), jagas 7 tulemuslikku söötu, noppis 4 lauapalli ning tegi 2 vahelõiget. Lisaks läks statistikasse kirja 2 isiklikku viga ning 1 pallikaotus. Udine resultatiivseimana viskas 28 punkti Trevis Simpson.

Eestlaste duellis, mis peeti Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubide vahel, väljusid tasavägisest kohtumisest võitajana Kaspar Treier ja Montegranaro tulemusega 74:65 (12:18; 28:17; 15:17; 19:13).

Avaveerandaeg, mille käigus haaras Ravenna kiirelt juhtohjad, mööduski Mikk Jurktamme koduklubi mõnepunktilises eduseisus. Teisel neljandikul sai oma rünnakumasina käima ka Montegranaro, kes suutis kindla esitusega vahe tagasi mängida ning kohtumist juhtima minna esimest korda pärast 2-0 algedu, kui teist neljandikku oli mängitud kaheksa minutit. Poolajavileks olid Montegranaro edunumbrid kasvanud viiele silmale.

Puhkepausilt tulles ei suutnud kumbki meeskond olulist edu endale kätte võidelda ning kolmas veerandaeg kulges punkt-punkti mängus. Seega mindi otsustavale neljandikule vastu Montegranaro napist, 3-punktilisest eduseisust. Kuigi Ravenna suutis viimasel neljandikul hetkeks isegi kohtumist juhtima minna, siis otsustavad minutid kuulusid selgelt Montegranarole, kes tüüris kohtumise kindlalt võidusadamasse.

Võitjate parimana viskas 15 punkti Matteo Palermo. Kaksikduublini jõudsid nii Jeremy Simmons, kelle arvele kanti 14 punkti ja 12 lauapalli, kui ka Valerio Amoroso, kes viskas 12 punkti ning hankis 11 lauapalli. Kaspar Treierile jagus mänguaeg 10 minutit, mille jooksul eestlasest ääremängijal kätt valgeks saada ei õnnestunud (kolmesed 0/2). Statistikasse läks kirja veel 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 isiklikku viga ning 1 pallikaotus. Ravenna mängu vedas 20 silma visanud Adam Smith. Mikk Jurkatamm viibis väljakul 7,5 minutit ning punktiarvet samuti avada ei suutnud (kolmesed 0/1). Jurkatamm tegi 1 pallikaotuse ning 1 isikliku vea.

Mikk Jurkatamme ja Ravenna (8-9) jaoks jätkub liigahooaeg 26. jaanuaril, mis vastamisi minnakse liigatabeli eelviimase, Cagliari Hertzi (5-12) meeskonnaga. Rain Veideman ja Mantova (7-10) on võistlustules päev hiljem, kui koduväljakul võõrustatakse Verona Tezenist (11-6). Kaspar Treier ja Montegranaro (13-4) kohtuvad samal ajal Udine (10-7) meeskonnaga.