Veideman ja Jurkatamm jõudsid võidumängudes kahekohaliste punktisummadeni, Treieri koduklubi kaotas

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval käisid väljakul kõik kolm Itaalia esiliigas mängivat eestlast – Rain Veidemani ja Mikk Jurkatamme koduklubid said kirja võidud, Kaspar Treieri oma pidi vastu võtma kaotuse.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea võttis võõrsil kindla 77:62 võidu Cagliari Hertzi üle.

Mantova võitis avaveerandi 19:17 ning juhtis poolajaks juba 43:31. Kolmanda veerandi juhatas sisse Veidemani kolmepunktivise, mis pani aluse külaliste 8:0 spurdile. Mängu viimasele veerandile mindi Mantova 15-punktilises eduseisus (59:44) ning sama suure vahega kohtumine ka lõppes.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 28 minutit, mille jooksul viskas ta 10 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 1/5, vabavisked 3/3), võttis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, sooritas 2 vaheltlõiget ja tegi 3 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased samuti 3 viga.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi alistas võõral väljakul Jesi Termoforgia 88:78.

Ravenna juhtis avaveerandi järel 32:22 ja poolajaks tõid Jurkatamme tabavad vabavisked tabloole nende 46:37 edunumbrid. Kolmandal veerandajal oli Jesi parem 28:20 ning otsustava neljandiku alguseks kahanes Ravenna eduseis ühepunktiliseks (66:65). Jurkatamm korjas kolmanda perioodi lõpus oma neljanda vea ning viimasel veerandajal ta enam väljakul ei käinud. Veel 6 minutit enne lõppu oli Jesi taas vaid ühe punkti kaugusel (71:70), kuid seejärel tegi Ravenna otsustavaks saanud 11:2 spurdi.

Algviisikus väljakule pääsenud Jurkatamm mängis 21 minutit ning viskas selle ajaga 10 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 2 viga.

Kaspar Treieri tööandja Montegranaro XL Extralight jäi koduväljakul 61:67 alla Verona Tezenisile.

Montegranaro võitis tasavägise avaveerandi 11:10 ja poolajapausiks oli seis viigis 25:25. Kolmandal veerandajal jäi kodumeeskond taha 34:41, kuid tegi seejärel 8:0 spurdi ning pääses ühe punktiga juhtima (42:41). Viimasele veerandile mindi siiski Montegranaro kahepunktilises kaotusseisus (46:48) ja sellest lähemale nad enam ei jõudnudki.

Pingilt sekkunud Treieri arvele kogunes mängu lõpuks 13 minutiga 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/4), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Montegranarol on nüüd kirjas 20 võitu ja 6 kaotust, millega langeti Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 3. kohale. Mantova hoiab 13 võidu ja 13 kaotusega 7. kohta ning Ravenna jätkab 12 võidu ja 14 kaotusega 9. positsioonil.