Veidemanilt resultatiivne mäng, kuid Mantova vandus alla Treierile ja Montegranarole

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalias Serie A2-s jätkus pühapäeval 13. voor, mis viis omavahel vastamisi Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea ja Kaspar Treieri leivaisa Montegranaro. Vaatamata Veidemani heale esitusele väljus eestlaste duellist võitajana võõrsil mänginud Treieri koduklubi tulemusega 70:65 (24:23; 15:12; 13:18; 18:12).

Kumbki meeskond ei suutunud terve kohtumise vältel kasvatada oma edunumbreid suuremaks kui 8 punkti. Otsustavale veerandjale mindi vastu Veidemani koduklubi ühepunktilisest eduseisust. Tasavägiselt kulgenud kohtumise otsustaval neljandikul näitas Montegranaro aga paremat viskekindlust ning kuigi lauavõitlust domineeris Mantova (46:37), siis ei suudetud tekkinud rünnakuvõimalusi realiseerida Montegranaroga võrdväärse täpsusega.

Rain Veideman oli kaotusmängus üleplatsimees, visates kolmandat kohtumist järjest vähemalt 20 silma – sedapuhku jäigi eestlasest tagamängija kontole 38 minutiga täpselt 20 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 2/6, vabavisked 4/7). Lisaks andis Veideman 4 resultatiivset söötu ning tegi 2 vahelõiget, patustas 4 pallikaotusega ning langes 15 sekundit enne kohtumise lõppu 5 veaga pingile.

Võitjate poolelt oli resultatiivseim 18 silma toonud meeskonna kapten Valerio Amoroso. Kaspar Treier viibis väljakul 13 minutit, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/2), haaras 3 lauapalli, tegi 1 pallikaotuse ning isikliku vea.

Laupäeval pidas enda 13. vooru kohtumise ka Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi, kui võõrsil jäädi alla liigatabelis kõrget 2. kohta hoidvale Treviso De’Longhi meeskonnale tulemusega 85:62 (10:16; 27:15; 21:17; 27:14).

Pärast edukat avaveerandaega, mille jooksul ei lasknud Jurkatamme koduklubi väljakuperemeestel kordagi juhtpositsiooni haarata, kaldus kohtumine alates teise neljandiku keskpaigast aina enam Treviso poole. Poolajapausile mindi Treviso kuuepunktilisest eduseisust, mida Ravenna suutis kolmanda veerandaja alguses ka veidi vähendada. Siiski jäi see vaid hetkeliseks sähvatuseks eestlase koduklubi mängus ning teist poolaega domineeris Treviso juba täielikult.

Ravenna parimana viskas 21 punkti ning noppis 9 lauapalli Marco Lagana. Mikk Jurktammel kaotusmängus kätt valgeks saada ei õnnestunud (kolmesed 0/2). Statistikasse läks veel kirja 3 lauapalli ja 3 isiklikku viga. Võitjate parimana tõid Maalik Wayns ja Amadeo Tessitori 18 silma. Viimati nimetatu haaras lisaks veel 8 lauapalli.

Montegranaro (9-4) tõusis võiduga Mantova üle liigatabelis jagama kolmandat-neljandat positsiooni. Mikk Jurkatamm ja Ravenna (6-7) hoiavad endiselt seitsmendat kohta. Mantova Pompea (5-8) on hetkel kümnendal positsioonil, mis jätaks Veidemani koduklubi esimesena playoffi uksetaha. Käesoleva kalendriaasta viimase vooru kohtumised leiavad eestlastel aset 30. detsembril, mil Kaspar Treier ja Monetegranaro võõrustavad Imola (6-7) meeskonda, Mikk Jurkatamm ning Ravenna sõidavad külla Piacenza (4-9) võistkonnale ning Rain Veideman ja Mantova kohtuvad võõrsil Forli Unieuroga (9-4).