Siim-Sander Vene ja Gran Canaria said Zaragozalt valusa kaotuse

-Siim-Sander Vene | Foto: cbgrancanaria.net

Siim-Sander Vene koduklubil Gran Canaria Herbalifel ei õnnestunud Hispaania kõrgliigas enda tabeliseisu parandada, kui võõrsil tunnistati Zaragoza Tecnyconta ülinappi paremust tulemusega 69:71 (21:21; 13:21; 17:12; 18:17).

Mõlema meeskonna jaoks kulges kohtumine ilma suuremata tõusude ja mõõnadeta. Vastasseisule tuli enesekindlamalt peale eestlase koduklubi, alustades avaveerandaega kolme järjestikuse tabava kolmesega. Kodumeeskond sai enda mängu käima pärast vanameister Fran Vazquezi kahepunktiviset kui kohtumist oli mängitud 2 minutit. Kummagil meeskonnal ei õnnestunud  terve kohtumise vältel oma edunumbreid kasvatada suuremaks kui kaheksa silma.

Otsustavat minutit viimasel neljandikul alustati Siim-Sander Vene koduklubi ühepunktilisest eduseisust, mis püsis nii veel ka 30 sekundit enne kohtumise lõppu. Väljakuperemeeste ääremängija Stan Okoye suutis aga järelejäänud ajaga kahel korral välja meelitada vea ning realiseerida neljast teenitud vabaviskest kolm. Gran Canarial viimase kolmekümne sekundiga enda punktiarvet suurendada ei õnnestunud ning vastu tuli võtta kahepunktiline kaotus.

Gran Canaria poolelt oli kohtumise tulemuslikum Marcus Eriksson, kelle arvele jäi 14 silma. Vahetusmeeste pingilt kohtumist alustanud Siim-Sander Vene viibis väljakul ligikaudu 17 minutit, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/4). Lisaks sooritas Vene 3 isiklikku viga. Võitjate poolelt tõusis üleplatsimeheks mängu otsustavad korvid toonud Okoye, kes panustas võidukohtumisse 22 silma ning 8 lauapalli.

Liigatabelis hoiab Gran Canaria 13 vooru järel 15. positsiooni, olles kogunud 4 võitu ning 9 kaotust. Aasta viimase kohtumise peab Siim-Sander Vene koduklubi 30. detsembril, mil koduväljakul minnakse vastamisi Robert Valge koduklubi San Pablo Burgosega (5-8).