Vene ja Gran Canaria said viimases kodumängus lõpuminutitel magusa võidu

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife pidas täna Hispaania kõrgliigas oma hooaja viimase kodumängu, kui Zaragoza Tecnyconta alistati tulemusega 84:79.

Gran Canaria pääses küll kohtumise alguses 15:9 juhtima, kuid avaveerandi lõpuks oldi taga 20:26 ja poolajaks juba 35:47. Enne viimast kümmet minutit oli Gran Canaria veel 59:65 kaotusseisus, aga otsustava veerandi 25:14 võiduga kallutati mäng enda kasuks.

Vene teenis 9 mänguminutit, kõik teisel veerandajal. Eestlasest ääremängija sai kirja 2 lauapalli, kuid punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda ühe kahese.

Gran Canaria kangelaseks tõusis ameeriklane Jacob Wiley, kes viskas 27 punkti ja võttis 8 lauapalli. Zaragoza resultatiivseim oli Leedu koondise raudvara Renaldas Seibutis, kelle arvele kogunes 14 punkti.

Juba varem play-off lootused minetanud Gran Canaria hoiab üks voor enne põhiturniiri lõppu 14 võidu ja 19 kaotusega 12. kohta. Zaragoza langes play-off-kohalt, asudes nüüd 17 võidu ja 16 kaotusega üheksandal positsioonil. Viimases voorus läheb eestlase koduklubi järgmisel pühapäeval vastamisi tabelis 14. kohal asuva Murcia UCAM-iga.