Siim-Sander Vene panusest jäi Manresa kaotusmängus väheks

-Siim-Sander Vene | Foto: BAXI Manresa Facebook

Siim-Sander Vene koduklubi BAXI Manresa pidi Hispaania kõrgliiga viienda vooru kohtumises koduväljakul tunnistama Malaga Unicaja paremust tulemusega 87:96 (22:16; 20:19; 17:36; 28:25).

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning enamjaolt Manresa mõnepunktilises eduseisus. Poolajapausile mindi eestlase koduklubi juhtimisel skooriga 42:35.

Kolmandale veerandajale tuli Unicaja peale uue hingamisega ning mõne minutiga suudeti kaotusnumbrid tasa mängida ja juhtimagi minna. Veerandaja lõpuks suurendasid külalised oma edu 12 punktile. Viimasel veerandajal ei lasknud Unicaja enam kodumeeskonnal endale ohtlikuks saada ning tasuks võeti üheksapunktiline võit.

Siim-Sander Venele jagus mänguaega ligemale 18 minutit, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija 8 silma (kahesed 1/1, kolmesed 2/5) ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Neljanda veerandaja keskel langes Vene viie veaga pingile. Manresa parimana tõi 21 punkti Ryan Toolson.

Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks 24 punkti visanud Kyle Wiltjer. Sasu Salin ja Mathias Lessort toetasid Wiltjeri võrdselt 15 silmaga.

Kaotus Unicajale oli Manresale hooaja kolmandaks. Liigatabelis hoiab eestlase koduklubi kahe võidu ja kolme kaotusega 11 kohta. Manresa liigahooaeg jätkub 27. oktoobril kui külla sõidetakse Murcia UCAM CB meeskonnale.